V Tipu vám prozradím, jaký skvělý nástroj jsem objevila pro výuku finanční gramotnosti našich dětí. Ale pozor! Tentokrát nezůstane jen u této fráze, protože můj vlastní syn tento nástroj prozkoumal a důkladně prolustroval svýma 12ti letýma kritickýma očima a něco vám o tom napsal. Čtěte…a na konci objevíte i dárek v podobě výrazné slevy platné do 12. 12. 2018!
5 minut čtení a vaše peněženka začne tloustnout!
Výuková aplikace Znám peníze mě nadchla a to tak moc, že jsem se rozhodla podpořit její co největší rozšíření mezi děti a studenty. Věřím, že vašemu rozhodnutí, zda aplikaci svým dětem pořídit pomohou nejen následující řádky, ale také výrazná sleva, kterou se nám podařilo s jejich tvůrci pro naše čtenáře vyjednat!
Proč chci informace ohledně financí předat co nejširší veřejnosti a především dětem?
“Finanční gramotnost” je fráze skloňovaná v našem vzdělávacím systému horem dolem. S mnoha úspěšnými počiny, jak děti naučit zacházet s penězi, jsem se ale ve školách bohužel nepotkala.
Základní problém vnímám v tom, že většina z generace současných učitelů, s pěnězi sama neumí zacházet. Nikdo je to jednoduše nenaučil. Jak potom mohou cokoliv o penězích naučit naše děti?
A jsem si vědoma, že my rodiče na tom nejsme s finanční gramotností o moc lépe. A proto jsem z aplikace “Znám peníze”, o které tu dnes budu hovořit, úplně nadšená a učím se spolu se svými dětmi!
Aplikaci Znám peníze vytvořili mladí nadšenci o generaci mladší než já, Matěj Michňák a Vítězslav Beneš. Ti mají k nastupující generaci našich dětí mnohem blíž než my a ví, jak jim informace z oblasti finanční gramotnosti podat jejich digitálním jazykem. A vytvořili tak skvělý nástroj – aplikaci, která je srozumitelná, má spád, snadno se ovládá a hlavně – je neuvěřitelně praktická!
Mě zkušební lekce nadchla a tak jsem mému dvanáctiletému synovi nechala vyzkoušet verzi plnou a čekala, jak aplikace Znám peníze uspěje v úhlu pohledu dospívajícího kluka.
A výsledek? Přečtěte si, co o výukové aplikaci napsal můj syn!
Jaká je aplikace Znám peníze očima 12ti letého kluka?
Příklady situací ze života z aplikace Znám peníze ukazují, co je na nás v obchodech a na internetu nastraženo a některé jsou fakt nečekané. Člověk si říká, proč mám přemýšlet nad tímhle a co to má společného s penězi a mojí peněženkou? Až za chvilku člověk zjistí o co jde, když dojde k nečekanému rozuzlení – a to je zábava!
Informace jdou hezky postupně, ne naráz, všemu se dá dobře rozumět, i když je mi teprve 12. V aplikaci nejsou napsané žádné romány, ale stručné a jasné texty.
Program Znám peníze je hezky přehledný, dobře se mi v něm orientuje.
Dobře se ovládá, velmi jednoduše.
V kurzu se dozvíte, jak se naučit neutrácet peníze a mít celkově víc peněz – což se teda fakt stalo. Dost mi to pomohlo a už nebývám na mizině s kapesným ani s penězi, které vydělám.
Myslím, že tohle užijí i dospělí.
Je skvělé, že do aplikace přidali i obchod a můžeš nakupovat virtuální věci jako deník a tužku, pití nutné na logické přemýšlení, kvalitní telefon a další věci, které ti pomáhají zůstat bystrý a dobře si organizovat život.
Líbí se mi, že v aplikaci je hodnocení, kolik jsem toho už zvládl a kolik mi zbývá. Jak na tom jsem s finanční gramotností.
V každé lekci je úkol. Jsou to dost užitečné a hlavně praktické úkoly – což píšu níže v odstavci o tom, co jsem si odnesl z kurzu do skutečného života.
Můžete si přidat i kamaráda a dívat se na jeho skóre, ovšem to jsem zatím nezkusil, protože žádné jiné blízké uživatele neznám. Potřebuji k tomu asi víc domácích školáků, kteří budou mít program doma 🙂
Co jsem začal z výukového programu používat ve skutečném životě?
Dívám se v obchodech, poznávám triky obchodníků – třeba níže zmíněnou “kotvu”. Jestli nevíte, co to je, potřebujete si koupit výukový program “Znám peníze”.
Systém 7+2+1 dělení peněz. Dělím si peníze podle určitého klíče, který jsem pochopil z výukového programu. Dobré je, že vám v kurzu nikdo neřekne, jak přesně si peníze uspořádat a konečná rozhodnutí jsou na vás. Jde o pochopení principu a vy si pak vytvoříte svůj konkrétní systém tak, aby se vám z peněženky peníze neztrácely, jako kdyby tam byla díra…
A mě to teda fakt funguje!
Jasně, že pořád přemýšlím, jestli takhle to je pro mě vyhovující a můžu systém třídění peněz kdykoliv změnit, ale už vím proč je to důležité mít na paměti.
Začal jsem dokonce vyrábět kasičky na peníze, aby třídění bylo přehledné a šetřím si na můj sen – playstation 4 🙂
Kromě toho jsem si založil deník na peníze, podle jednoho z úkolů v kurzu, abych si všechno ohledně peněz zapisoval a měl přehled. Všechny útraty mám teď pod kontrolou.
“Kotva” hned z úvodu kurzu je bezva a rád ji v obchodech hledám a už mě na ní většinou nenachytají!