Už máte svůj prázdninový deník? Máme pro vás tipy!
Stáňa Kratochvílová

Stáňa Kratochvílová

současná vzdělávací scéna mýma očima

Pohybuji se s nadšením v oblasti domácího vzdělávání, soukromého, státního  a církevního školství, alternativního vyučování včetně unschoolingu přes 20 let. Ráda nabyté informace a postřehy předám také vám.

Máme pro vás pár zajímavých tipů, jak si nejen s dětmi prázdniny užít, ale jak si můžete zážitky uchovat i ve fyzické podobě! Prázdninové deníky desetkrát jinak!
6 minut čtení a zážitky se mají kde uchovat!

Prázdniny jsou v plném proudu a tak jsem se vás dovolila na sociálních sítích zeptat, zda si s dětmi zaznamenáváte prázdninové zážitky a případně kam. Zajímalo mě, co se vám osvědčilo, co vás baví. Protože víc hlav víc ví. Vaše tipy a postřehy jsem dala dohromady v tomto BLOGu. A mám pro vás celkem 7 tipů, jak si vaše prázdninové zážitky s dětmi uchovat!

TIP 1 – Prázdninový deník přímo k tisku

Tento prázdninový deník je pecka, kterou jednoduše jen vytisknete! Celý počin je “zdarma” ale víte jak – je v pořádku práci ocenit a můžete tak učinit dobrovolným příspěvkem na účet uvedený na stránkách.

Deník zahrnuje stránky s různými motivy návrhy výletních míst, prázdninové tipy, nápady inspirace. Podívejte se na Můj prázdninový deník.

TIP 2 – Můj prázdninový deník

Můj prázdninový deník je z dílny ilustrátorky Evy Chupíkové. Nemusíte jen zapisovat, ale najdete i tipy na zajímavé aktivity. Jak píší v popisu na stránkách knihkupectví:

“… Je tu prostor na plánky, nákresy, fotografie, na pozorování rostlin, hmyzu,
teploty, spousta vystřihování a vymalovávání, pexeso, spojovačky, jeden recept,
pozvánka na odpolední čaj a další zábava…”

TIP 3 – Zápisník rodinných výletů

Pokud vám vyhovují spíše volně dané stránky a ne přímo jasně daný kalendář s daty, toto je volba pro vás. Zápisník rodinných výletů je možno používat nejen o prázdninách. V odkazu můžete nahlédnout do vnitřku deníku, kde na každé dvojstránce najdete mustr pro zápis jednoho výletu.

TIP 4 – Výletní karty a soubor samolepek

K tomuto produktu nemáme foto, ale pokud kliknete na tento odkaz na webu Hledálci, zobrazí se vám jejich výletní karty a také soubor samolepek. Karty si tisknete dle potřeby a na ně potom lepíte samolepky. To vše za velmi příznivou cenu 🙂

TIP 5 – Zápisník přímo z Čech, Evropy i cestovní doklad pro hračku

Na webových stránkách We live 1 life přímo na tomto odkaze najdete ke stažení ledacos! Cestovní doklad pro hračku je skvělý nápad 🙂 Najdete zde k vytištění zdarma i listy k výletům po Evropě nebo Čechách včetně mapy ke značení navštívených míst a další skvělé materiály. 

TIP 6 – Prázdninový deník pro slečny

V tomto deníku, zaměřeného spíše pro dívky, najdeš nejen prázdné stránky pro vlastní zápisky, ale i různé nápady na období letních prázdnin. Tvoření, recepty a vychytávky v brožovaném vydání. Mrkněte na popis produktu přímo zde Prázdninový deník.

TIP 7 – Vytvořte si svůj prázdninový deník!

Prázdninový deník si můžete vytvořit i úplně sami! Stačí vzít pár volných stránek a secvaknout je sešívačkou. Nebo do nich vytvořit dírky pomocí děrovačky a svázat je hezkým provázkem nebo mašličkou. Také můžete zahájit recyklaci papíru ve vaší domácnosti, vzít třeba krabice od čaje, sušenek, z nich vystříhat obdélníkové tvary a ty potom svázat k sobě. Vůbec nevadí, že každý bude mít jinou velikost, takový deník bude mít atmosféru a ještě šetří přírodu!

Lepte vstupenky z letních kin, hradů a zámků, výstav, zapisujte počasí, kreslete, pište zážitky a hlavně si užijte to prázdninové “spolu” 🙂

Za Učit nebo neučit
Stáňa

Čtěte dál…

Co s nepotřebnými hračkami ve vaší domácnosti?

Co s nepotřebnými hračkami ve vaší domácnosti?

V článku se dozvíte, jaká jsou úskalí v třídění hraček a jejich odchodu z původního domova a zda existuje smysluplná možnost, kam skutečně s nimi tak, aby to všem zúčastněným dávalo smysl. Tip, který se vám bude hodit nejen na udržitelnost vaší domácnost v oblasti hromadění věcí, ale také před Vánoci, kdy naopak nějakou tu hračku rádi koupíme za dobrý peníz.