Už máte svůj prázdninový deník? Máme pro vás tipy!
Stáňa Kratochvílová

Stáňa Kratochvílová

současná vzdělávací scéna mýma očima

Pohybuji se s nadšením v oblasti domácího vzdělávání, soukromého, státního  a církevního školství, alternativního vyučování včetně unschoolingu přes 20 let. Ráda nabyté informace a postřehy předám také vám.

Prázdniny jsou v plném proudu a tak jsem se vás dovolila na sociálních sítích zeptat, zda si s dětmi zaznamenáváte prázdninové zážitky a případně kam. Zajímalo mě, co se vám osvědčilo, co vás baví. Protože víc hlav víc ví. Vaše tipy a postřehy jsem dala dohromady v tomto BLOGu. A mám pro vás celkem 7 tipů, jak si vaše prázdninové zážitky s dětmi uchovat!

6 minut čtení a zážitky se mají kde uchovat!

TIP 1 – Prázdninový deník přímo k tisku

https://youtu.be/crLgEStTyGw

Tento prázdninový deník je pecka, kterou jednoduše jen vytisknete! Celý počin je “zdarma” ale víte jak – je v pořádku práci ocenit a můžete tak učinit dobrovolným příspěvkem na účet uvedený na stránkách.

Deník zahrnuje stránky s různými motivy návrhy výletních míst, prázdninové tipy, nápady inspirace. Podívejte se na Můj prázdninový deník.

TIP 2 – Můj prázdninový deník

Můj prázdninový deník je z dílny ilustrátorky Evy Chupíkové. Nemusíte jen zapisovat, ale najdete i tipy na zajímavé aktivity. Jak píší v popisu na stránkách knihkupectví:

“… Je tu prostor na plánky, nákresy, fotografie, na pozorování rostlin, hmyzu,
teploty, spousta vystřihování a vymalovávání, pexeso, spojovačky, jeden recept,
pozvánka na odpolední čaj a další zábava…”

TIP 3 – Cestovatelská kronika

Cestovatelská kronika Albi

Cestovatelská kronika slibuje spoustu zábavy. Je plná rozličných stránek, můžete zapisovat různorodí informace jako  a to nejen výletní trasy. Zapisovat si můžete i finance, zajímavé recepty nebo filmy nebo přečtené knihy. Dokonce zahrnuje i sadu samolepek.

TIP 4 – Prázdninový deník pro slečny

V tomto deníku, zaměřeného spíše pro dívky, najdeš nejen prázdné stránky pro vlastní zápisky, ale i různé nápady na období letních prázdnin. Tvoření, recepty a vychytávky v brožovaném vydání. Mrkněte na popis produktu přímo zde Prázdninový deník.

TIP 5 – Vytvořte si svůj prázdninový deník!

Prázdninový deník si můžete vytvořit i úplně sami! Stačí vzít pár volných stránek a secvaknout je sešívačkou. Nebo do nich vytvořit dírky pomocí děrovačky a svázat je hezkým provázkem nebo mašličkou. Také můžete zahájit recyklaci papíru ve vaší domácnosti, vzít třeba krabice od čaje, sušenek, z nich vystříhat obdélníkové tvary a ty potom svázat k sobě. Vůbec nevadí, že každý bude mít jinou velikost, takový deník bude mít atmosféru a ještě šetří přírodu!

Lepte vstupenky z letních kin, hradů a zámků, výstav, zapisujte počasí, kreslete, pište zážitky a hlavně si užijte to prázdninové “spolu” 🙂

Za Učit nebo neučit
Stáňa

Čtěte dál…

Co s nepotřebnými hračkami ve vaší domácnosti?

Co s nepotřebnými hračkami ve vaší domácnosti?

V článku se dozvíte, jaká jsou úskalí v třídění hraček a jejich odchodu z původního domova a zda existuje smysluplná možnost, kam skutečně s nimi tak, aby to všem zúčastněným dávalo smysl. Tip, který se vám bude hodit nejen na udržitelnost vaší domácnost v oblasti hromadění věcí, ale také před Vánoci, kdy naopak nějakou tu hračku rádi koupíme za dobrý peníz.

PODPŮRNÁ ONLINE SKUPINA PRO RODIČE

Nyní zvýhodněné členství!

Vstup možný do 30.6.2024

PRO VÍCE INFORMACÍ KLIKNĚTE ZDE

Stáňa Kratochvílová foto
Foto Stáňa Kratochvílová