Pracovní listy pro děti ke svátku svatého Valentýna
Svátek svatého Valentýna
Stáňa Kratochvílová

Stáňa Kratochvílová

současná vzdělávací scéna mýma očima

Pohybuji se s nadšením v oblasti domácího vzdělávání, soukromého, státního  a církevního školství, alternativního vyučování včetně unschoolingu přes 20 let. Ráda nabyté informace a postřehy předám také vám.

Svatý Valentýn, svátek, o kterém někteří nevědí, co si myslet 🙂

Svátek svatého Valentýna patří mezi ty svátky, které jsou u nás poměrně nové a nepatří mezi naše původní. Proto jej někteří milují a druzí by jej raději vynechali. Pojďme se na něj tedy trochu podívat.

V každém případě ať chceme nebo ne, svátek svatého Valentýna už do naší kultury pronikl. Jistě velkou zásluhou obchodníků, pro které je ideální příležitostí. Děti se s ním potkávají a potkávat budou. A právě proto, že svátku se zřejmě nevyhneme, volila bych cestu, jak tedy s dětmi prožít svátek svatého Valentýna smysluplně.

Jak tedy s dětmi strávit svátek svatého Valentýna smysluplně?

V první řadě, užijte si ho po svém! Jednoduše, mrkněte se na zdroje na internetu nebo do chytrých knih. Ovšem ne vše, co si přečtete, je potřeba „použít“ .

Jak jsem psala výše, každý má svoji vlastní míru chuti zabývat se svátky, které jsou do naší kultury přeneseny, Potom se můžete jen lehce dotknout hlavního tématu svatého Valentýna a to je radost z toho, že máme někoho rádi.

Na druhou stranu další z vás mohou být nadšení z toho, že je co zkoumat a objevovat. Můžete se začíst do historie a zjišťovat, co je legenda svátku svatého Valentýna, jaké události inspirovali k zavedení svátku svatého Valentýna. Jistě zjistíte, že verzí a názor je mnoho a pro vás i vaše děti to bude dobrodružná a poučná cesta informacemi  a to nejen ohledně samotného svátku.

Co mám pro vás a vaše děti ke svátku svatého Valentýna já?

Já jsem se pro vás rozhodla vytvořit jednoduchá přání k tomuto svátku k dotvoření nebo vybarvení. Není na nich nic složitého,  pracovní listy stačí vytisknout, vystřihnout a vybarvit nebo ozdobit.

Ke zdobení valentýnských přání můžete využít:

  • obyčejné barevné pastelky
  • gelové fixy – velmi efektní
  • černé fixy, ano, je to netradiční, ale docílíte efektního černobílého designu
  • třpytivá gelová lepidla
  • 3D barvy

Ať vás tvoření baví 

vám za Učit nebo neučit přeje

Stáňa

Valentýnská přání pro děti

Čtěte dál…

Co s nepotřebnými hračkami ve vaší domácnosti?

Co s nepotřebnými hračkami ve vaší domácnosti?

V článku se dozvíte, jaká jsou úskalí v třídění hraček a jejich odchodu z původního domova a zda existuje smysluplná možnost, kam skutečně s nimi tak, aby to všem zúčastněným dávalo smysl. Tip, který se vám bude hodit nejen na udržitelnost vaší domácnost v oblasti hromadění věcí, ale také před Vánoci, kdy naopak nějakou tu hračku rádi koupíme za dobrý peníz.