Stáňa. Máma.

Mentorka.

Pedagožka.

Mám velké štěstí, že vše, čím trávím v současné době svůj čas, dělám ráda:

– Čas strávený s mými dětmi, nejen v rámci domácího vzdělávání, je nejlepší investicí mého života.

– Práce ve vzdělávací sféře jako pedagožka specializující se na práci s rodinami domoškoláků je pro mne srdeční záležitost.

– Být architektkou mě baví proto, že mohu být nápomocná na cestě ke zhmotnění vašich snů o novém domově.

Společně s manželem Davidem a čtyřmi domoškolními dětmi žijeme v pasivní dřevostavbě z přírodních materiálů, kterou jsme si sami navrhli a postavili.

Logo České televize

Moje mise

Předávat informace o tom, co vše je ve vzdělávání možné a zkušenosti, co mi má mnohaletá praxe i zkušené kolegyně poskytly, prostřednictvím webu, konzultací i na osobních setkáních domácích školáků.

vlastní domoškolácké děti

let poctivě nabytých zkušeností s domácí školou

let pedagožkou pečující o rodiny v domácím vzdělávání

konzultací s rodinami domoškoláků a školáků

Je to životní styl 

Největší realizace našeho života, naše čtyři děti (dnes už podstatně větší) a Horní stanice lanovky na Sněžku. Vše naše práce! Sněžka, rok 2017

Náš pasivní dům na okraji jedné východočeské obce. Izolovaný slámou, obložený modřínem, v zimě pod sněhem, v létě s květinami.

Podkrkonoší, rok 2017

Více informací o mě a mém vzdělání

 

  • Ukončené vzdělání na ČVUT Fakulta Architektury nejen díky skvělým rodičům, ale i díky mému švagrovi, který mě nenechal utéct ze školy hned v prváku.

  • Ukončené další vzdělávání na TUL v Liberci, obor UOP, tedy učitelství pro 2. a 3. stupeň.

  • Akreditovaný kurz Profesionální kouč dle požadavků na dovednosti kouče dle ICF (International Coaching Federation)

  • Mnoho dalších potvrzení z kurzů o vzdělávání, výchově, metodách učení, alternativách ve vzdělávání.  A některé kurzy jsem zvládla i dvakrát, taková jsem nadšenkyně.

  • Pár nedodělaných vysokoškolských oborů. Potkala jsem svého budoucího muže a zjistila, že čas strávený s ním, je fakt lepší, než čas strávený na 3 vysokých školách, i když to byla třeba katedra psychologie…

  • S manželem Davidem, architektem, jsme založili první dítko, firmu k2-architekti, druhé dítko, třetí dítko, firmu FRAM architects, čtvrté dítko, lesní klub FURT VENKU!!, náš nový dům, web o stavitelství a architektuře i web o vzdělávání.

  • Díky inspiraci svými malými dětmi jsem učila a nebo učím ve výtvarných a hudebních kroužcích, v lesní školce, kterou jsem spoluzaložila. Díky velkorysosti ředitele jedné školy jsem učila na druhém stupni ZŠ, i když v té době mi sice nechybělo nadšení, za to mi chybělo pedagogické vzdělání. Učím se spolu s manželem svoje děti doma na prvním i druhém a teď už i na třetím stupni. Díky těmto zkušenostem už vím, že všechno je možné i když někteří učitelé tvrdí, že ne.

  • Nyní kromě práce v rodinné architektonické firmě, pracuji pro několik škol jako pedagog specializující se na práci s rodinami, které vzdělávají svoje děti doma v rámci individuálního (domácího) vzdělávání.

  • Informace o tom, co vše je ve vzdělávání možné a zkušenosti, co mi má mnohaletá praxe i zkušené kolegyně poskytly, předávám prostřednictvím webu, konzultací a na setkáních domácích školáků

Domluvte si se mnou osobní konzultaci

8 + 11 =