Ypsilonie – vyjmenovaná slova jinak a dokonce skutečně hrou
ypsilonie
Stáňa Kratochvílová

Stáňa Kratochvílová

současná vzdělávací scéna mýma očima

Pohybuji se s nadšením v oblasti domácího vzdělávání, soukromého, státního  a církevního školství, alternativního vyučování včetně unschoolingu přes 20 let. Ráda nabyté informace a postřehy předám také vám.

V blogu se dozvíte proč si koupit zrovna deskovku Ypsilonie a k čemu vám to je dobré i když není zrovna levná. Pokud už ji máte, neutíkejte a nechte nám tu, prosím, koment zda vám také učarovala!

Tak jsme se přidali mezi zástupy nadšenců, kteří si zakoupili hru Ypsilonie – Cesta do Vyjmenované země. Vtipnou formou totiž umí přiblížit vyjmenovaná slova nejen dětem, které se je potřebují zhruba ve třetí třídě naučit. Lehce k vyjmenovaným slovům přijdou takto i jejich mladší sourozenci ať už školní nebo předškolní a osvěží si je chca nechca i rodiče 🙂

Hra obsahuje jeden velký herní plán tvořený čtyřmi menšími deskami, kde si procvičíte základní řady vyjmenovaných slov. Nechybí také slova příbuzná, která jsou možná neobvyklá, ale pomocí vtipných sousloví a souvislostí nemáte šanci si je nezapamatovat. Navíc řady vyjmenovaných slov nejsou cenzurované 😀 V řadě s písmenem P tedy najdete i dětmi vyžadovaný PYJ a další nezbytnosti!

Hra nepatří mezi nejlevnější, sama jsem si ji nejdříve zapůjčila, než jsem nakoupila :). Ovšem opravdu stojí za to! Nevím sice, zda bude v naší herní skříni bydlet navždy, nebo jen po dobu, co vyjmenovaná slova vstřebá nejmladší dítko. Věřím ale, že se dá potom celkem v pohodě bazarově prodat nebo ze srdce darovat.

Pokud se vám nechce investovat peníze vlastní, zkuste se dát dohromady pár rodin, nebo dejte tip do vaší školy, družiny, komunitní skupiny (více o komunitních skupinách zde). My jsme také měli hru nejprve zapůjčenou, neodvážila jsem se v době, kdy byla hra ještě neznámá, rovnou nakoupit 🙂

Ti z vás, kdo už hru znají, nechte prosím pod blogem koment pro ty, co váhají. Praktické zkušenosti jsou vždy nejcennější a k nezaplacení! Zajímalo by nás, zda jste z Ypsilonie stejně nadšení jako my nebo máte i nějaké konstruktivní připomínky 🙂

Čtěte dál…

Co s nepotřebnými hračkami ve vaší domácnosti?

Co s nepotřebnými hračkami ve vaší domácnosti?

V článku se dozvíte, jaká jsou úskalí v třídění hraček a jejich odchodu z původního domova a zda existuje smysluplná možnost, kam skutečně s nimi tak, aby to všem zúčastněným dávalo smysl. Tip, který se vám bude hodit nejen na udržitelnost vaší domácnost v oblasti hromadění věcí, ale také před Vánoci, kdy naopak nějakou tu hračku rádi koupíme za dobrý peníz.

PODPŮRNÁ ONLINE SKUPINA PRO RODIČE

Nyní zvýhodněné členství!

Vstup možný do 30.6.2024

PRO VÍCE INFORMACÍ KLIKNĚTE ZDE

Stáňa Kratochvílová foto
Foto Stáňa Kratochvílová