Jaké jsou ty nejlepší knížky pod vánoční stromeček?
Nejúspěšnější knížky pod stromeček letošních vánoc
Stáňa Kratochvílová

Stáňa Kratochvílová

současná vzdělávací scéna mýma očima

Pohybuji se s nadšením v oblasti domácího vzdělávání, soukromého, státního  a církevního školství, alternativního vyučování včetně unschoolingu přes 20 let. Ráda nabyté informace a postřehy předám také vám.

Protože kvalitní knížky nesmí pod vánočním stromkem chybět, vybrali jsme pro vás pečlivě ty nejúspěšnější knížky z rubriky “Kniha na tento týden” zveřejňované na našem FB profilu.

7 minut čtení a máte s dárky vystaráno 🙂

Milí čtenáři,

stejně jako v loňském roce, máme pro vás několik knižních bestsellerů z našeho FB profilu Učit nebo neučit, z rubriky “Kniha na tento týden”. Všechny tyto knihy vás v loňském roce zaujaly úplně nejvíc! Nyní před vánoci se to opravdu hodí vědět, s jakou knížkou budete mít u svých dětí zaručeně úspěch 🙂

Pro ty zvídavé:
Rubriku “Kniha na tento týden” můžete sledovat také, pokud dáte naší stránce “Učit nebo neučit” lajk. Starší příspěvky z rubriky najdete, pokud na stránce zadáte do lupy hashtag #knihanatentotyden.

A jdeme na naše tipy:

Animalium

Katie Scottová, Jenny Broomová

Tuto přenádhernou knihu jsem vyhrála v jedné soutěži a o to lépe, že jsem si ji už dávno přála! Pokud ji ještě nemáte ve vaší knihovničce, vřele doporučuji!
Kromě informací o zvířatech v kombinaci s nádhernými ilustracemi! Vaše děti se budou rozvíjet nejen v naučných věcech ale i v grafickém vnímání. Je úžasně zpracovaná….však se podívejte!

Kouzelné čtení s Albi tužkou, různé druhy

Edice Kouzelné Albi tužky a tématických knih má čím dál větší popularitu. Není divu! Knížky jsou tvořeny na tolik různých témat, že tu pravou najdete pro každé dítě. Navíc jsou vydávány pro všechny věkové kategorie. Děti u nich vydrží být samostatné a nepotřebují pokaždé vaši asistenci. A to se občas hodí, že?

Nespornou výhodou je také to, že dítě může číst samo, ale může také poslouchat, může i odpovídat na otázky…ale to už si musíte prohlédnout jednotlivé kousky, protože každá nabízí trochu něco jiného. A hlavně – tvůrci přicházejí stále s něčím novým!

Keri Smithová, Destrukční deníček

Tato kniha je ideální volbou pro děti, které se blíží dospívacímu věku! Je totiž silně interaktivní a také dost dekadentní ????
Potěší všechny děti, které čtou spíše méně než více a ještě k tomu jsou rádi v pohybu.
Obsahuje spoustu tipů, jak s deníkem nakládat, co vše s ním dělat, až ho na konci možná nepoznáte!
Chvílemi jsem přemýšlela, zda to není až za hranou přístupu ke knihám jako takovým. Ale v diskuzi pod FB příspěvkem jste mě přesvědčili, že nikoliv. Takže s nadhledem do toho!

A čestné uznání získaly hra Ypsilonie a Čmárací kniha – evergreeny našeho webu i FB profilu!

Nedivte se, že tyto dva produkty jsme sdíleli do vánočních tipů i vloni. Ani letos se je nikdo na našem webu nepřekonal 🙂 Prostě Ypsilonie je věc nad míru užitečná a Čmárací kniha zase zábavná a to pro celou rodinu. Přesvědčte se sami….

 

Ypsilonie – cesta do vyjmenované země

Pardon za tuto botu! Ypsilonie není kniha, ale musela získat alespoň naše čestné uznání, protože patří do sortimentu většiny knihkupectví a je skvělá!

Kdo ještě nezná společenskou rodinnou hru, která baví všechny věkové kategorie a i mladší školáci se naučí díky ní vyjmenovaná slova hrou a bez úsilí? Pokud skutečně neznáte, přečtěte si naši podrobnou recenzi v tomto BLOGu:

 Ypsilonie – vyjmenovaná slova jinak a dokonce skutečně hrou!

Čmárací kniha

Další z knih, které mají jednu velikou výhodu – užije je celá rodina! Velcí, malí, všichni mohou čmárat, motto knihy by se dalo shrnout slovy: “Všichni jsme nadějnými umělci!”

Za vše mluví obrázky z vnitřku knihy a také nákupní horečka kolem této knihy!

Podrobnou recenzi o knize si můžete přečíst v BLOGu zde:
Čmárací kniha

A jeden bonus na konec! Kniha překvapivě nikoliv pro děti, ale pro mámy!:)

 

Líná máma

Líná máma je kniha, která vás zbaví humorně pocitu, že musíte vašemu dítěti poskytnout veškerou vaší pozornost. Nemusíte a co víc, ono mu to prospěje!
No není potřeba někdy také investovat do sebe? :

Máte pravdu, skvělých knih je mnohem víc než tyto tři a jeden bonus v podobě společenské hry. Ale tyto úlovky jsou dle vašich reakcí na našem webu zcela zaručené a tak jsme se s vámi o ně chtěli podělit, protože…

Protože co by pod vánočním stromem nemělo nikdy chybět?
Ano, je to kniha.

Krásný advent!
Stáňa

Čtěte dál…

Co s nepotřebnými hračkami ve vaší domácnosti?

Co s nepotřebnými hračkami ve vaší domácnosti?

V článku se dozvíte, jaká jsou úskalí v třídění hraček a jejich odchodu z původního domova a zda existuje smysluplná možnost, kam skutečně s nimi tak, aby to všem zúčastněným dávalo smysl. Tip, který se vám bude hodit nejen na udržitelnost vaší domácnost v oblasti hromadění věcí, ale také před Vánoci, kdy naopak nějakou tu hračku rádi koupíme za dobrý peníz.