Duben – měsíc, kdy se narodil Tomáš Baťa, pracovní list ZDARMA ke stažení!
Stáňa Kratochvílová

Stáňa Kratochvílová

současná vzdělávací scéna mýma očima

Pohybuji se s nadšením v oblasti domácího vzdělávání, soukromého, státního  a církevního školství, alternativního vyučování včetně unschoolingu přes 20 let. Ráda nabyté informace a postřehy předám také vám.

V TIPu najdete ZDARMA ke stažení pracovní list na téma osobnosti Tomáše Bati. Aktivita je vhodná spíše pro školní děti nebo s dopomocí dospělého i pro děti mladší.
3 minuty a Tomáš Baťa se ocitne u vás v obýváku!

Milí čtenáři,

v dubnu se narodil Tomáš Baťa, a tak se přímo nabízí věnovat mu dubnový pracovní list z novodobých dějin.

V pracovním listu Duben – měsíc, kdy se narodil Tomáš Baťa, se hravým způsobem seznámíte s pestrým životem této osobnosti. Tomáš Baťa je velmi zajímavou osobností české novodobé historie a jeho činorodost nás opravdu překvapila!

Pracovní list je poskládaný tak, aby děti seznámil se základními informacemi o Baťovi.

A co materiál zahrnuje?

Materiál zahrnuje:

  • úvodní instrukce o práci s pracovním listem
  • 2 pracovní listy A4

K práci budete potřebovat jen nůžky, lepidlo a chuť do práce 🙂

Děti budou stříhat, lepit a současně pracovat s přehledným textem o Tomášovi Baťovi. Až celý pracovní list dokončíte, vznikne vám ucelený text, který si můžete například vyvěsit na nějaké místo v bytě, vlepit do vaší kroniky, do sešitu a tak se k tématu a této významné osobnosti české historie kdykoliv vrátit.

Pracovní list nabízí také v instrukcích další nápady na činnosti, které rozšíří dětem a možná i rodičům 🙂 získané informace o Tomášovi Baťovi nad rámec pracovního listu!

Věříme, že vás inspiruje k dalšímu seznámení s tímto velikánem!

Za Učit nebo neučit
Stáňa

Čtěte dál…

Co s nepotřebnými hračkami ve vaší domácnosti?

Co s nepotřebnými hračkami ve vaší domácnosti?

V článku se dozvíte, jaká jsou úskalí v třídění hraček a jejich odchodu z původního domova a zda existuje smysluplná možnost, kam skutečně s nimi tak, aby to všem zúčastněným dávalo smysl. Tip, který se vám bude hodit nejen na udržitelnost vaší domácnost v oblasti hromadění věcí, ale také před Vánoci, kdy naopak nějakou tu hračku rádi koupíme za dobrý peníz.