Pracovní listy ke svátku svatého Martina 11. listopadu
Svátek svatého Martina pracovní listy
Stáňa Kratochvílová

Stáňa Kratochvílová

současná vzdělávací scéna mýma očima

Pohybuji se s nadšením v oblasti domácího vzdělávání, soukromého, státního  a církevního školství, alternativního vyučování včetně unschoolingu přes 20 let. Ráda nabyté informace a postřehy předám také vám.

Svátek svatého Martina je jeden z nejkrásnějších, alespoň pro mne určitě. Je to období, kdy na nás již volá atmosféra vánočních svátků, v našich domovech začínají vonět svíčky a čekáme na první vločky padající z nebe. A svatý Martin na bílém koni, který přijíždí na datum 17. listopadu,  jako kdyby tuto atmosféru pro nás pomáhal dotvořit.

 

Proč se slaví svátek svatého Martina?

Pojďme si tedy se staršími dětmi povědět, o čem svátek svatého Martina je. Jaký je jeho příběh, co naši předci v tento den jedli, koho je svatý Martin patron?  V pracovním textovém listu najdete návodné otázky, na které děti budou odpovídat.  Pro menší děti mám nachystaný pracovní list  se svatomartinskou husou a jejími stíny, u kterého si můžete popovídat, proč je symbolem svátku svatého Martina zrovna husa a proč skončila na pekáči 🙂

 

Každý týden kupa pracovních listů do vašeho e-mailu?

Ještě více tipů k aktuálním ročním obdobím a svátkům v roce posílám každou neděli ráno v rámci mojí pravidelné rozesílky pracovních listů pro učitele i rodiče. Pokud máte zájem vědět víc, klikněte ZDE. Toto je totiž jen malinká ochutnávka z 15 ti listů, které zasílám.

Pracovní listy měsíční předplatné

Materiály ke svátku svatého Martina stahujte ZDE ⬇⬇⬇

.

 

Ať k vám letos svatý Martin dorazí na bílém koni!

Za Učit nebo neučit

Stáňa

Svátek svatého Martina na bílém koni

Čtěte dál…

Co s nepotřebnými hračkami ve vaší domácnosti?

Co s nepotřebnými hračkami ve vaší domácnosti?

V článku se dozvíte, jaká jsou úskalí v třídění hraček a jejich odchodu z původního domova a zda existuje smysluplná možnost, kam skutečně s nimi tak, aby to všem zúčastněným dávalo smysl. Tip, který se vám bude hodit nejen na udržitelnost vaší domácnost v oblasti hromadění věcí, ale také před Vánoci, kdy naopak nějakou tu hračku rádi koupíme za dobrý peníz.

PODPŮRNÁ ONLINE SKUPINA PRO RODIČE

Nyní zvýhodněné členství!

Vstup možný do 30.6.2024

PRO VÍCE INFORMACÍ KLIKNĚTE ZDE

Stáňa Kratochvílová foto
Foto Stáňa Kratochvílová