Pracovní listy ke státnímu svátku 17. listopadu
Stáňa Kratochvílová

Stáňa Kratochvílová

současná vzdělávací scéna mýma očima

Pohybuji se s nadšením v oblasti domácího vzdělávání, soukromého, státního  a církevního školství, alternativního vyučování včetně unschoolingu přes 20 let. Ráda nabyté informace a postřehy předám také vám.

V TIPu najdete ZDARMA ke stažení pracovní listy na téma sametová revoluce. Aktivita je určena pro školní děti, ale ve skupinové práci se jistě rádi připojí i děti mladší.

3 minuty čtení a ocitnete se uprostřed demonstrace!

Milí čtenáři,
měsíc listopad je přímo nabitý historickými událostmi z novodobé historie a tak se přímo nabízí věnovat mu samostatný pracovní list. Události sametové revoluce lze bezpochyby zařadit z novodobé historie mezi ty nejdůležitější a její pozitivní dopad je nepopiratelný, proto jsme vybrali právě tuto.

Na jednu stranu je neuvěřitelné, že od sametové revoluce uběhlo již 30 let, na druhé straně to ale není zase tak dlouhá doba a je až neuvěřitelné, jak společnost až příliš rychle zapomíná.

A právě proto je velmi důležité předávat tyto události i mladším generacím tak, jak si je pamatujeme my a jak se skutečně staly! A s tím vám pomůže i náš pracovní list!

A co materiál zahrnuje?

  • stručný úvod do sametové revoluce
  • instrukce o práci s pracovním listem
  • 3 pracovní listy A4

K práci budete potřebovat jen nůžky, lepidlo, špejle a chuť do práce 🙂

Pak už stačí jen přemýšlet a vyprávět si společně o tom, jaké myšlenky je potřeba podpořit v dnešním světě. A troufáme si tvrdit, že to můžou být zajímavé a přínosné diskuze, ze kterých vzniknou skvělé transparenty!

.

Věříme, že vás celé tvoření inspiruje k dalšímu bádání o událostech z novodobé historie!

Za Učit nebo neučit

Stáňa

Pracovní listy měsíční předplatné

Čtěte dál…

Co s nepotřebnými hračkami ve vaší domácnosti?

Co s nepotřebnými hračkami ve vaší domácnosti?

V článku se dozvíte, jaká jsou úskalí v třídění hraček a jejich odchodu z původního domova a zda existuje smysluplná možnost, kam skutečně s nimi tak, aby to všem zúčastněným dávalo smysl. Tip, který se vám bude hodit nejen na udržitelnost vaší domácnost v oblasti hromadění věcí, ale také před Vánoci, kdy naopak nějakou tu hračku rádi koupíme za dobrý peníz.

PODPŮRNÁ ONLINE SKUPINA PRO RODIČE

Nyní zvýhodněné členství!

Vstup možný do 30.6.2024

PRO VÍCE INFORMACÍ KLIKNĚTE ZDE

Stáňa Kratochvílová foto
Foto Stáňa Kratochvílová