Papírové šablony vajec ke stažení k radostnému velikonočnímu tvoření!
Stáňa Kratochvílová

Stáňa Kratochvílová

současná vzdělávací scéna mýma očima

Pohybuji se s nadšením v oblasti domácího vzdělávání, soukromého, státního  a církevního školství, alternativního vyučování včetně unschoolingu přes 20 let. Ráda nabyté informace a postřehy předám také vám.

V našem velikonočním TIPu najdete ZDARMA ke stažení šablony na papírové velikonoční tvoření a nebude jenom jedna! Těšte se na různé variace 🙂

 2 minuty čtení a můžete tvořit!

Milí čtenáři,

máme pro vás skvělou a užitečnou věc – šablony na papírová velikonoční vejce a výtvarné tvoření s nimi.

Materiály jsme připravili tak, abyste je jednoduše vytiskli a mohli s nimi rovnou pracovat. Proto ve vaší emailové schránce najdete šablony ve formátu PDF vhodných k tisku ihned v několika variantách.

Protože víme, že doma máte většinou různě velké děti, v různých věkových kategoriích, připravili jsme šablony ve třech různých velikostech a ve třech variantách. Menším dětem se pracuje lépe s větším formátem a naopak větší zvládnou více detailu. Díky tomu nemusíte již šablony složitě zvětšovat nebo zmenšovat, ale jen si jednoduše vyberete tu šablonu, kterou chcete vytisknout.

Co vše najdete v našich PDF souborech?

  • 3 x šablona – jednoduchý obrys vejce, formát A4, A5, A6
  • 3 x šablona – obrys vejce s vyznačenými pruhy, formát A4, A5, A6
  • 3 x šablona – obrys vejce s kreslenými ozdobami, formát A4, A5, A6

Celkem tedy 9 A4 listů k vytištění, odkaz ke stžaení najdete níže. 

Šablony velikonoční vejce papírové
Šablony velikonoční vejce papírové

 

Jak se šablonami pracovat?

  • Šablony vytisknete ve zvolené velikosti.
  • Nezapomeňte, že někdy je vhodné tisknout na pevnější papír, záleží na technice, kterou zvolíte k dotvoření.

  • Můžete zvolit různé druhy podkladu, třeba papír barevný, papír, který lze po tvoření nalepit na jiný podklad nebo například hotové vejce na obyčejném papíru nalepit na karton a tak dále…

  • Na formátu A4 najdete jedno vajíčko v celé ploše papíru, vejce formátu A5 vytisknete na papíře A4 dvě a vejce velikosti A6 vytisknete na papíře A4 rovnou 4.

  • Dětem můžete velikonoční vejce vystřihnout nebo ponechat v ploše.

Pošlete mi vaše hotové výtvory, rádia je zveřejním, případně i s vaším komentářem nebo popisem vaší rodinky nebo skupinky, třídy.
Moje adresa:
Stana@ucitneboneucit.cz 

.
Pracovní listy měsíční předplatné

Čtěte dál…

Co s nepotřebnými hračkami ve vaší domácnosti?

Co s nepotřebnými hračkami ve vaší domácnosti?

V článku se dozvíte, jaká jsou úskalí v třídění hraček a jejich odchodu z původního domova a zda existuje smysluplná možnost, kam skutečně s nimi tak, aby to všem zúčastněným dávalo smysl. Tip, který se vám bude hodit nejen na udržitelnost vaší domácnost v oblasti hromadění věcí, ale také před Vánoci, kdy naopak nějakou tu hračku rádi koupíme za dobrý peníz.