Co řeknete svým dětem, až vám ukáží vysvědčení?
Stáňa Kratochvílová

Stáňa Kratochvílová

současná vzdělávací scéna mýma očima

Pohybuji se s nadšením v oblasti domácího vzdělávání, soukromého, státního  a církevního školství, alternativního vyučování včetně unschoolingu přes 20 let. Ráda nabyté informace a postřehy předám také vám.

V BLOGu se dočtete, k čemu slouží známky na vysvědčení a co rozhodně svým dětem na jejich výsledky neříkat a co naopak určitě potřebují slyšet! 

2 minuty čtení a víte kdy se rozhodnout

Z všeobecného povyku na webech a v internetových diskuzích o smyslu a nesmyslu známek  vysvědčení jako takového, jsme se šťastně vymanili, díky následujícímu textu.

Jistě i vás pohladí slova, která napsal ředitel jedné zahraniční školy rodičům svých studentů v době před závěrečnými zkouškami, obdoba situace před naším vysvědčením.

Drazí rodiče,

blíží se zkoušky vašich dětí. Vím, že máte starost, aby vaše děti dobře dopadly.

Pamatujte ale, že mezi dětmi na zkouškách bude sedět i umělec, který nerozumí matice, podnikatel, kterého nezajímá dějepis, muzikant, kterého nezajímá známka z chemie i atlet, pro kterého je fyzička důležitější než fyzika.

Když vaše dítě dostane ty nejlepší známky, je to skvělé!

Ale pokud ne, prosím, neberte jim jejich sebevědomí a důstojnost. Řekněte jim, že je to v pořádku, že je to jen test. V životě jsou o mnoho důležitější věci. Řekněte jim, že nezáleží na tom, jakou známku dostanou, že je budete stále milovat a nebudete je soudit.

A když toto skutečně uděláte, uvidíte, jak vaše děti dobudou svět! Jeden test nebo špatná známka jim přece nevezme jejich sny nebo talent. A prosím, nemyslete si, že doktoři a inženýři jsou jediní šťastní lidé na této planetě 🙂

pozdravem

Ředitel

Pokud budete mít chuť se podělit o vaše zkušenosti s prožíváním situace kolem vysvědčení ve vaší rodině, budu ráda, když mi napíšete na 

stana@ucitneboneucit.cz

Ať vašim dětem zůstanou jejich sny
přeje
Stáňa

Čtěte dál…

Co s nepotřebnými hračkami ve vaší domácnosti?

Co s nepotřebnými hračkami ve vaší domácnosti?

V článku se dozvíte, jaká jsou úskalí v třídění hraček a jejich odchodu z původního domova a zda existuje smysluplná možnost, kam skutečně s nimi tak, aby to všem zúčastněným dávalo smysl. Tip, který se vám bude hodit nejen na udržitelnost vaší domácnost v oblasti hromadění věcí, ale také před Vánoci, kdy naopak nějakou tu hračku rádi koupíme za dobrý peníz.

PODPŮRNÁ ONLINE SKUPINA PRO RODIČE

Nyní zvýhodněné členství!

Vstup možný do 30.6.2024

PRO VÍCE INFORMACÍ KLIKNĚTE ZDE

Stáňa Kratochvílová foto
Foto Stáňa Kratochvílová