Angličtina se strašidly vás bude bavit!
Stáňa Kratochvílová

Stáňa Kratochvílová

současná vzdělávací scéna mýma očima

Pohybuji se s nadšením v oblasti domácího vzdělávání, soukromého, státního  a církevního školství, alternativního vyučování včetně unschoolingu přes 20 let. Ráda nabyté informace a postřehy předám také vám.

Učíte svoje prvostupňové dítko doma a potřebujete začít s angličtinou? Klasické školní cvičebnice vás nelákají? Chodí vaše dítko do školy a vy si chcete užít angličtinu navíc? Tato doplňovací knížka angličtiny vás bude bavit!

S knížkou Strašidelné úkoly z angličtiny jsem se setkala poprvé v komunitní skupince v průběhu hodnocení domoškolních dětí. Zaujala mne hned, ovšem důvodem nebyl ani název, ani přebal, ani autor, nic takového. 

Zaujalo mě to, jak o práci s ní hovoří samy děti. Ono je totiž celkem fuk, co si o vzdělávacích pomůckách myslíme my “vzdělavatelé”. Děti mají svůj názor a my bychom se měli naučit ho respektovat, ušetříme si mraky zbytečné práce 🙂

Strašidelné úkoly jsou doplňovací knížka, kde dítě na necelých 100 stranách získá základ anglického jazyka. 

Doplňování je úplně jednoduché. K jednoduchosti přispívá to, že zadání jsou psána hůlkovým písmem a stejně tak jsou přichystaná doplňovací cvičení. 

Navíc většinu slov a písmen, která se mají doplnit, naleznete hned na vedlejší stránce nebo stránce předešlé a to usnadňuje dětem práci. To miluju – nemám ráda autory, co zatajují správná řešení, aby náhodou děti neopisovaly 🙂 Klíč přispívá k učení se samostatné práci a já ho ráda nechám svoje děti používat.

Zajásá i ten, kdo má rád odměny za dobře odvedenou práci. Vlastně zajásá i ten, kdo nemá, za to jeho potomek ano 🙂  Každá stránka je totiž opatřena rohem k odstřižení s motivem nějaké části pokladu. 

Můžete si tedy postupně stříhat jednotlivé čtverečky a nalepovat je na dvojstranu umístěnou v prostředku sešitu. Je na ní vyobrazena pořádně veliká místnost, kterou budete postupně plnit svými poklady.

Knihu je možné zakoupit, v našem partnerském nakladatelství Martinus:

Máte také nějaký tip na výuku angličtiny? Dejte nám vědět na:

info@ucitneboneucit.cz

Ať vás i vaše děti angličtina se strašidly baví!

Stáňa

Čtěte dál…

Co s nepotřebnými hračkami ve vaší domácnosti?

Co s nepotřebnými hračkami ve vaší domácnosti?

V článku se dozvíte, jaká jsou úskalí v třídění hraček a jejich odchodu z původního domova a zda existuje smysluplná možnost, kam skutečně s nimi tak, aby to všem zúčastněným dávalo smysl. Tip, který se vám bude hodit nejen na udržitelnost vaší domácnost v oblasti hromadění věcí, ale také před Vánoci, kdy naopak nějakou tu hračku rádi koupíme za dobrý peníz.

PODPŮRNÁ ONLINE SKUPINA PRO RODIČE

Nyní zvýhodněné členství!

Vstup možný do 30.6.2024

PRO VÍCE INFORMACÍ KLIKNĚTE ZDE

Stáňa Kratochvílová foto
Foto Stáňa Kratochvílová