Povinné předškolní vzdělávání v otázkách a odpovědích

Chcete aby vaše dítko prožilo pohodový předškolní rok v klidu a podle vašich představ?
Nechcete zanedbat přípravu na školní docházku a mít vše v souladu s legislativou?

 

Nyní v akci materiály pro předškoláky k nákupu eBooku ZDARMA!

 • Přečetli jste spousty článků na internetu, prohlédli stránky Ministerstva školství, účastnili se emočně nabitých debat na různých sociálních sítích a stejně nejste z povinné předškolky moudří?
 • Říkáte si, že se to nějak samo vyvrbí? Že zase o tolik nejde a dá se vůbec něco zkazit nebo prošvihnout?
povinne predskolni vzdelavani ebook

V eBooku zjistíte nejen to, kde se dá z hlediska zákona pochybit … Hlavně ale zjistíte, jaké jsou možnosti, aby se vaše dítě rozvíjelo dál v souladu s vaším životním stylem a vy jste nic nezanedbali.

EBook
Povinné předškolní vzdělávání v otázkách a odpovědích

Díky informacím, které jsme pro vás nashromáždili, budete mít v povinné předškolce jednou pro vždy jasno.

Také jsme dříve nevěděli na některé dotazy správnou odpověď. Netušili jsme například:

 • Koho se povinný předškolní rok přesně týká?
 • Jak dlouho musí dítě ve školce denně minimálně pobývat? 
 • Jak má vypadat formulář žádosti o individuální vzdělávání?
 • Kolikrát za rok musí dítě k ověření do mateřské školy?
 • V jakém rozsahu bude dítě ověřováno a konkrétně z čeho?
 • Jak dítěti omlouvat nepřítomnost v mateřské škole?
 • Musím s dítětem navštívit pedagogicko-psychologickou poradnu? 
 • Jak mám jako ředitelka organizovat ověřování dítěte v IV?
 • Počítají se děti v individuálním vzdělávání do kapacity mateřské školky?
 • A mnohé další otázky…

 

Kde jsme nastřádaly všechny potřebné zkušenosti?

Stanislava Kratochvílová

Je autorkou webu Učit nebo neučit a povinným předškolním vzděláváním se zabývá již od doby, kdy bylo uzákoněno a zaváděno do praxe. Pracuje jako pedagožka a metodička individuálního vzdělávání na několika základních školách. Má 4 děti, které postupně prochází vzdělávacím systémem od školky až po vysokou, ať už ve škole klasické nebo ve škole domácí.

Marta Bačovská

Je autorkou BLOGů na webu Učit nebo neučit s tématem předškolního vzdělávání. Pracuje na několika školách jako pedagožka a metodička individuálního vzdělávání, úzce spolupracuje s mateřskými školami jako poradce pro povinné předškolní vzdělávání. Má 2 děti, které vzdělávala doma.

Vytvořily jsme pro vás úhledný balíček těch nejpotřebnějších informací o povinné předškolce, díky kterým ušetříte mnoho hodin strávených hledáním na internetu a ještě dostanete kvalitní návody i vzory potřebných dokumentů.

Co v eBooku konkrétně najdete?

 1. Úvod
  V úvodu vás seznámíme s tím, jaká je stávající situace v povinném ředškolním vzdělávání
 2. Seznam zkratek a pojmů použitých v textu
  Sepsaly jsme a vysvětlily vše, co by mohlo být pro vás v textu velkou neznámou
 3. Legislativa
  Poskytly jsme vám v eBooku znění souvisejících předpisů (zákonů, vyhlášek, doporučení Ministerstva školství), ať je nemusíte složitě dohledávat a jste v obraze.
 4. Základní otázky a odpovědi
  Do úhledného balíčku jsme pro vás sepsaly vše, co o povinném předškolním vzdělávání víme. Forma otázek a odpovědí je velmi efektivní nástroj k přehlednému přenosu informací, budete se snadno orientovat.
 5. Dotazy čtenářů našeho webu ucitneboneucit.cz.
  Zveřejnily jsme pro vás v eBooku odpovědi na otázky našich čtenářů, které vycházejí z jejich konkrétní životní situace.
 6. Užitečné odkazy aneb pokud chcete vědět víc
  Pokud vás nálož informací od nás naladila tolik, že potřebujete zkoumat předškolní vzdělávání dál, shromáždily jsme pro vás další zdroje informací. Máte se na co těšit 🙂

Ušly jsme kus abychom získali praxí prověřené informace o předškolním vzdělávání.

Hodiny, týdny a měsíce práce, studování zákona a vyhlášek, poslouchání vašich příběhů, zodpovídání vašich otázek, které přinesla praxe.

A nyní vám je můžeme srozumitelně a přehledně předat 🙂

Cena tohoto eBooku je 490 Kč.

A k tomu ještě dárek ZDARMA!

Obtahovací obrázky z naší dílny,

k procvičení grafomotoriky pro předškolní děti 🙂

A to není vše – máme pro vás další BONUSY v ceně eBooku ZDARMA:

Pro ty, kteří potřebují mít jasno i v původním znění legislativy, máme připravené znění částí školského zákona, které se týkají povinné předškolky a také znění vyhlášky, která byla k tomuto tématu vydaná. Nemusíte tak nic dalšího hledat 🙂

Tento bonus je skvělá příležitost, jak zjistit, co by vaše dítko mělo umět, než nastoupí do 1. třídy. Desatero pro rodiče předškolního věku vydalo MŠMT a my ho vřele doporučujeme!

Jak jsou s eBookem spokojeni čtenáři?

Markéta

Teda klobouk dolů! Ten váš ebook ohledně předškolního vzdělávání. Fakt super. Vše co jsem potřebovala vědět i otázky, které mě ani nenapadly a přitom byly tak důležité. Na všechny odpovězeno jasně a zřetelně a přehledně. A hlavně vše na jednom mistě. Nevím, jak bych si sama ty informace někde hledala, prolouskávala se zákonem a vyhláškami. Fakt kus odvedené práce z vaší strany. Moc díky! Markéta

Danidel Rumpík

programový ředitel Rádia BLANÍK, www.radioblanik.cz, člen prezídia Asociace domácího vzdělávání.

Povinné předškolní vzdělávání je pro mnoho rodičů tématem více než aktuálním. Na jedné straně je záměr státu a to, co je uvedeno v zákonech – na straně druhé je pak uvádění do praxe. A zde přetrvává řada nejasností, například v otázce toho, jak má vypadat ověřování (přezkušování…), kdo může případně rodičům odepřít možnost vzdělávat svého předškoláka v režimu IV, atd.

Tato e-kniha nabízí odpovědi na všechny možné otázky, které mohou teoreticky rodiče napadnout. Velice oceňuji precizní odkazy na platnou legislativu i to, že se autorky snaží o převedení do srozumitelné podoby, kterou pochopí i člověk, který nemá právnické vzdělání. Právě v této oblasti totiž platí pravidlo, že ďábel se skrývá v detailech…

V celém textu je znát, že autorky se v problematice pohybují už dlouhá léta. Není zde tím pádem nouze ani o častá doporučení tzv. pod čarou – například v podobě rady, aby si rodiče pro jistotu vytvořili a uschovali zápis o absolvování ověření i s datem (str. 30).

Takže Stáňo a Marto – dobrá práce!

Julie Rawding,

matka, tetka, architektka

Tento ebook obsahuje všechny informace, které si člověk dovede (i nedovede) představit, že bude potřebovat při zvažování a posléze i vyřizování předškolního vzdělávání svého dítěte.

Ebook je jasný a srozumitelný. Navíc v něm naleznete i citace z konkrétní legislativy, kterou často neznají ani zástupci mateřských či základních škol.

Věřím, že v životě štěstí přeje připraveným, a s tímto ebookem připravení skutečně budete.

Mgr. Jana Kuhnová
speciální pedagožka v Léčebně zrakových vad ve Dvoře Králové nad Labem

EBook je dle  mého  velmi přehledný a  téma výstižně shrnující. Je výborné, že  pro laiky i odborníky je to pochopitelné  čtení. Dobrá práce!

Děkujeme, že sledujete náš web Učit nebo neučit!


Pokud nechcete čekat, až první nejasnosti a problémy zaklepou na dveře, kupte si eBook hned teď a těšte se na poděkování od nás, dárek ZDARMA k eBooku Obtahovací obrázky!


ANO, CHCI EBOOK I DÁREK ZDARMA