Učit nebo neučit?  

aneb současná vzdělávací scéna mýma očima

Pohybuji se s nadšením v oblasti domácího vzdělávání, soukromého, státního  a církevního školství, alternativního vyučování včetně unschoolingu téměř 20 let. Ráda nabyté informace a postřehy předám také vám.

ilustrační - jak na vyjmenovaná slova

Moje kolegyně Jára mi poslala svůj čerstvý počin, manuál Jak na vyjmenovaná slova. V BLOGu najdete to, co jsem Jáře odepsala po jeho pročtení. Udělal mi radost :) A pokud si chcete přečíst moji stručnou recenzi, skočte rovnou na konec BLOGu, najdete ji tam.

 

 

 

 

 

Milá Járo,
EBook jsem si pročetla a udělal mi velkou radost. Důvody byly hned dva.

Prvním důvodem je jeho profesionální obsah.

Je vidět, že jsi do eBooku Jak na vyjmenovaná slova vložila maximum všeho, co jsi jako pedagog za ta léta nastřádala :) EBook má neuvěřitelných 159 stran a hromadu příloh!

Pozn.: Recenze a obsah eBooku naleznete na konci tohoto BLOGu.

Dalším důvodem je téma domácího vzdělávání, což je pro mě srdcovka :) Je fakt milé, že zmiňuješ domácí školáky přímo v ebooku!

Setkala jsem se v rámci mojí praxe už  s mnohými předsudky vůči tomuto druhu plnění školní docházky. A tak mě až dojalo, že s tím jako "klasický" pedagog počítáš. A co víc,  ještě navrhuješ, jak eBook a učení vyjmenovaných slov  lze doma pojmout jinak!  Jaké mají rodiče učící doma další didaktické možnosti a to je přesně to, co na domácí škole je tak cenné - možnost pracovat individuálně s každým konkrétním dítkem.

Můj sen je totiž, aby jednou toto téma - učení dětí rodiči doma, bylo pochopeno nikoliv jako konkurence pedagogů, ale možnost spolupráce a obohacení pro všechny zúčastněné. A tvoje konstruktivní spolupráce tomu přispívá. A to i právě díky tvému eBooku Jak na vyjmenovaná slova :)

A ještě perlička - moc mě nadchlo učení vyjmenovaných slov po Z jako prvních. Tak na to jsem přišla při učení svých dětí až při učení třetího potomka :D Tak hluboko jsem to měla zapracované z vlastní školní docházky, že se přece musí začínat u B!

Určitě moc ráda tvůj eBook budu propagovat a doporučovat k zakoupení, je hezky kompletní, návodný, těch příloh....musel dát spoustu práce!
Těším se
Stáňa

Recenze EBooku od Stáni:

EBook je kompletním manuálem k výuce vyjmenovaných slov a to nejen svým didaktickým vedením, ale i možností vytisknout nebo vyrobit si další didaktické pomůcky a naučit se pomocné naučné hry k tématu.

EBook začíná pro mě důležitým a zároveň milým úvodem, jak s eBookem pracovat. Následně je vše rozděleno po jednotlivých krocích, kterými dítě při osvojování vyjmenovaných slov prochází. Nechybí pár praktických rad vycházejících z autorčiny bohaté pedagogické zkušenosti. Radost mi udělaly i tipy pro rodiče, kteří učí své děti doma :)

Veškeré podrobnosti o eBooku, jeho obsahu včetně příloh  a aktuální nabídce bonusů k nákupu, naleznete na této prodejní stránce:

Jak na vyjmenovaná slova - vše o eBooku

Ať vás poznávání našeho rodného českého jazyka baví!

Stáňa