Učit nebo neučit?  

aneb současná vzdělávací scéna mýma očima

Pohybuji se s nadšením v oblasti domácího vzdělávání, soukromého, státního  a církevního školství, alternativního vyučování včetně unschoolingu téměř 20 let. Ráda nabyté informace a postřehy předám také vám.

V TIPu najdete ZDARMA ke stažení pracovní list na téma osobnosti Tomáše Bati. Aktivita je vhodná spíše pro školní děti nebo s dopomocí dospělého i pro děti mladší.
3 minuty a Tomáš Baťa se ocitne u vás v obýváku!

 

 

 

 

 

Milí čtenáři,

v dubnu se narodil Tomáš Baťa, a tak se přímo nabízí věnovat mu dubnový pracovní list z novodobých dějin.

V pracovním listu Duben - měsíc, kdy se narodil Tomáš Baťa, se hravým způsobem seznámíte s pestrým životem této osobnosti. Tomáš Baťa je velmi zajímavou osobností české novodobé historie a jeho činorodost nás opravdu překvapila!

Pracovní list je poskládaný tak, aby děti seznámil se základními informacemi o Baťovi.

A co materiál zahrnuje?

Materiál zahrnuje:

  • úvodní instrukce o práci s pracovním listem
  • 2 pracovní listy A4

K práci budete potřebovat jen nůžky, lepidlo a chuť do práce :)

Děti budou stříhat, lepit a současně pracovat s přehledným textem o Tomášovi Baťovi. Až celý pracovní list dokončíte, vznikne vám ucelený text, který si můžete například vyvěsit na nějaké místo v bytě, vlepit do vaší kroniky, do sešitu a tak se k tématu a této významné osobnosti české historie kdykoliv vrátit.

Pracovní list nabízí také v instrukcích další nápady na činnosti, které rozšíří dětem a možná i rodičům :) získané informace o Tomášovi Baťovi nad rámec pracovního listu!


Věříme, že vás inspiruje k dalšímu seznámení s tímto velikánem!

Za Učit nebo neučit
Kristýna