Učit nebo neučit?  

aneb současná vzdělávací scéna mýma očima

Pohybuji se s nadšením v oblasti domácího vzdělávání, soukromého, státního  a církevního školství, alternativního vyučování včetně unschoolingu téměř 20 let. Ráda nabyté informace a postřehy předám také vám.

Adventní kalendář

V TIPu najdete popis počinu dvou mamin Báry a Káti - Adventní putování včetně mého soukromého dopisu jedné z autorek :)

3 minuty čtení a máte program s dětmi na advent

Milí čtenáři, přemýšlela jsem, jak vám co nejlépe představit projekt Adventní putování. A nakonec jsem usoudila, že o mých pocitech nejvíc hovoří dopis,který jsem napsala Báře, jedné z autorek projektu. A pro úplnost hned za ním najdete popis všeho, co se skrývá uvnitř Adventního putování - uvnitř 24 kouzelných dnů,které můžete strávit se svými dětmi letos trochu jinak :)

 

 

Báro,

jsem fakt potěšena!

Prohlédla jsem si pečlivě vaše Adventní putování a řeknu ti, fakt mě téměř mrzí, že moje děti jsou už veliké.

Je to krásný nápad a jsem ráda, že jste ho s Kateřinou nakonec stihly dodělat (kdo už má nakoupeno a četl vaše řádky, tak ví.... :) A to nejen ke své spokojenosti, ale hlavně i ke spokojenosti dětí a rodičů, kteří budou společně trávit advent trochu jinak.

Ostatně to je to, co by mě na vašem místě hřálo úplně nejvíce.... Nejen kus dobře odvedené práce. Ale ten pocit, že jste mohly takto přinést kus vánoční pohody do mnoha domácností a rodin, které si od vás Adventní putování koupí. Ten pocit, když si budete se svými dětmi rozbalovat každodenní dopisy a budete vnímat, jak si je čte dalších několik set dětí všude po celé republice :) To je prostě nádhera!

Báro, přeju vám oběma, ať se Adventní putování líbí a šíří k co nejvíce dětem.
A take vám přeju, ať máte další a další nápady, kterými nás zase potěšíte!

Zdraví a vše dobré přeje Stáňa

Co najdete uvnitř?

A ještě poznámka pro ty, kteří ještě neskočili rovnou na prodejní stránku Adventního putování s veškerými podrobnými informacemi o něm.
Co konkrétně v balíčku najdete?

Adventní putování obsahuje soubor 24 ilustrovaných dopisů s příběhem pro děti na pokračování. Samotný příběh děti jistě zaujme a každý den se budou těšit na další část příběhu, ale to není zdaleka vše...

ilustrační - ukázka produktu na monitoru

Adventní příběh Vincenta a Dorotky je okořeněn i praktickými úkoly. Nemusíte se tedy bát dlouhých tmavých večerů, protože díky Adventnímu putování si ledacos i vyrobíte. Na vše najdete v balíčku k vytištění podklady, vystačíte si s domácí tiskárnou.

A co je skvělé, je jedno kolik máte dětí, vše potřebné lze vytisknout v množství dle počtu členů vaší domácnosti. A co víc?

ilustrační - ukázka produktu na monitoru 2

Moc mě nadchlo, že vás příprava a tisk dopisů Adventního putování nijak moc nezaměstná. Bára a Kateřina pro vás nachystaly podrobný návod na každý den, kde najdete věcné instrukce, co vytisknout, kde to najdete a případně i informaci o tom, zda něco je třeba vytisknout pro každé dítko zvlášť, prostě ideální produkt pro lehce unavené matky, které potřebují opečovat :)

Mrkněte sem, zde najdete vše potřebné o produktu:
Adventní putování

Za Učit nebo neučit
Stáňa