Učit nebo neučit?  

aneb současná vzdělávací scéna mýma očima

Pohybuji se s nadšením v oblasti domácího vzdělávání, soukromého, státního  a církevního školství, alternativního vyučování včetně unschoolingu téměř 20 let. Ráda nabyté informace a postřehy předám také vám.

Pohled na hru naši vynálezci

V TIPu najdete netradiční způsob, jak seznámit své děti s našimi předními vynálezci. Vše okořeněné faktem, že celou hru vymyslel jeden nadšený táta a rád vám ji níže představí.

3 minuty a znáte vynálezce!

Přesně tuto otázku si kladl jeden nadšený táta a přemýšlel jak na to.  Níže najdete pár stručných informací, kde vše, co vytvořil, najdete, včetně dalších užitečných informací.

Hra naši vynálezci

1 Webové stránky Naši vynálezci:

Webové stránky "Naši vynálezci" vám přináší ucelený přehled 50 osobností české vědy z období let 1650 - 2003, které se výsledky své práce zapsaly do dějin světových. Prostě byly ve své době, ve svém oboru a se svým vynálezem či objevem první buď na světě nebo na "Starém kontinentu".

2 Herní set:

K těmto webovým stránkám vznikl i herní set - dětská elektronická vědomostní hra a maxi pexeso, který si lze za cenu 300,-Kč (vč. poštovného) zakoupit. Zvídavé děti tento dárek jistě ocení.

3 Videopořady:

Každý díl videopořadu na youtube volně doplňuje informace vždy o jednom vynálezu či objevu pohledem osmiletého malého vědce, syna Ondřeje.

4 Profil na FB:

Prostřednictvím facebookového profilu Naši vynálezci, pokud se stanete jeho příznivci, vás o tom všem a o mnohém dalším budeme aktuálně informovat.

Zdraví vás autor projektu Ondřej Kříž.