Učit nebo neučit?  

aneb současná vzdělávací scéna mýma očima

Pohybuji se s nadšením v oblasti domácího vzdělávání, soukromého, státního  a církevního školství, alternativního vyučování včetně unschoolingu téměř 20 let. Ráda nabyté informace a postřehy předám také vám.

V BLOGu se dočtete, jak si užít prázdninový čas s vašimi předškolními dětmi formou hry, aktivně a bez velkého úsilí (nejen) díky tomu, že už to někdo celé připravil za vás :)

Pokud máte chuť zařídit si prázdniny s vaším předškolákem aktivně, máme pro vás extra TIP. Soubor aktivit na celý jeden prázdninový měsíc, který jsme objevili v nabídce stránky Škola zvesela. 

O čem to celé je?

Pokud si představujete soubor pár logických hádanek stažených z netu, jste vedle. Autorky Jára a Jana čerpaly ze své dlouholeté praxe s dětmi a díky svým zkušenostem sestavily promyšlený soubor na sebe navazujících nápadů, úloh, her. Užije si je nejen vaše dítko, ale také vy při hraní s ním. Mimo jiné proto, že je nemusíte vymýšlet, ale přistanou vám každý den ve vašem mailu :) 

Co mě osobně na kurzu zaujalo nejvíce?

Z kurzu je jasně patrné, že rozvoj předškoláka si autorky kurzu nepředstavují tak, že dítě dopředu učíme věci, které patří až do první třídy.

14238115.png

To je mi více než sympatické. Nejde o to do dětí “cpát” informace, ale naopak, poskytnout jim podnětné prostředí. A takto provedený kurz může být právě takovým podnětným prostředím bez nátlaku na předčasnou výuku dítěte.

Prakticky to znamená že

  • podpořit čtení neznamená předčasně učit dítě číst, ale například rozvíjet zrakovou pozornost a správný poslech jednotlivých písmen ve slovech
  • učit dítě matematickému vnímání neznamená učit dítě sčítat a odčítat

Jak samy autorky na svých stránkách k mé radosti uvádějí.

ilustrační pohled na moře

A jak to vypadá uvnitř kurzu?

Podrobný popis a ukázky najdete na stránce Rozárčina prázdninová přípravka. Můžete omrknout obsah, grafiku, témata, vše, co potřebujete k uváženému nákupu. 

Stručně a jasně:

Oblasti v kurzu Rozárčina prázdninová přípravka, 4týdny, 4 lekce:

  • příprava na počteníčko
  • příprava na počítání 
  • příprava na psaní
  • Rozárčina čítárna

+ 3 zajímavé bonusy pro rodiče a to lekce dětské jógy meditace pro děti a recepty na zdravé baštění vašich dětí. 

A vše ostatní si o kurzu přečtěte sami v Rozárčině prázdninové přípravce :)

P.S. prodej kurzu je časově omezen do pátku 16. 6. 2017

Hezké blížící se prázdniny přeje

Stáňa

14238115.png