Učit nebo neučit?  

aneb současná vzdělávací scéna mýma očima

Pohybuji se s nadšením v oblasti domácího vzdělávání, soukromého, státního  a církevního školství, alternativního vyučování včetně unschoolingu téměř 20 let. Ráda nabyté informace a postřehy předám také vám.

Kniha Animalium mě jednoduše nadchla! Proto si ji v tomto BLOGu společně prolistujeme, aby nadchla také vás :)

3 minuty čtení a zvířata celého světa se ocitnou ve vaší kuchyni

 

 

 

 

 

Proč mě kniha Animalium, autorek Katie Scottové a jenny Broomové tak nadchla? Protože je to neobyčejná kniha o zvířatech. Knih o zvířatech totiž vyšlo už opravdu mnoho, ale tato má pro mě hned několik lákadel.

  • Ilustrace: hned na první pohled vás upoutají nevšední ilustrace zvířat Jenny Broomové. Mají zvláštní starobylé kouzlo. Také proto je kniha uvedená jako návštěva muzea a hned na obalu vítá své návštěvníky nápisem Račte vstoupit do muzea!  • Formát: ilustrace podtrhuje formát knihy. Je možné, že do klasické knihovničky se vám tento skvost zkrátka nevejde. Kniha je velkoformátová a na výšku má dobrých 30 cm. Kresby zvířat tak opravdu vyniknou, jako na výstavě a o to více děti obrázky fascinují a baví.  • Přehlednost: kniha je to dětská, ale konkuruje zdárně učebnicím zoologie a to především svojí strukturovaností a přehledností, vysvětlením základních pojmů jako je biodiverzita, živočišný druh a další pojmy a to velmi nenásilně, srozumitelně, to vše podtrženo grafickým ztvárněním.

Už dávno nepatřím mezi ty, kteří mají doma přeplněné knihovny přes celou obývákovou stěnu :) A přesto, tuto knihu jsem si moc přála a stojí mi za to jí dát u nás prostor. Dýchá z ní starobylost a úcta ke zvířatům, které tu s námi žijí a to je to, co stojí za to dětem předávat.


A pokud nemáte ještě dost
a způsob zpracování knihy Animalium vás okouzlil,
můžete mrknout ještě na další návazné produkty:

Animalium - kniha plakátů

Kniha 28 vybraných plakátů z knihy Animalium ke zkrášlení pokojíčků vašich dětí :)

Dinosaurium, Lily Murray Chris Wormell

Muzeum dinosaurů, které má otevřeno 365 dní v roce!

Fungarium, Ester Gaya

Kniha plná roztodivně krásných hub.

Ať vás čtení s vašimi dětmi baví!
Stáňa