Učit nebo neučit?  

aneb současná vzdělávací scéna mýma očima

Pohybuji se s nadšením v oblasti domácího vzdělávání, soukromého, státního  a církevního školství, alternativního vyučování včetně unschoolingu téměř 20 let. Ráda nabyté informace a postřehy předám také vám.

Během své práce s domácími školáky se setkávám s obrovským množstvím skvělých nápadů, pomůcek, knih, her a je skvělé mít možnost takové nápady poslat dál. Dál nejraději posílám ty, které jsem si ověřila i v praxi  se svými dětmi. Takže žádné reklamní triky, ale vlastní ryze subjektivní úhel pohledu :) 

Máte také nějaké prima tipy? Napište mi na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., vyzkouším a zveřejením zde nebo na naší Fb stránce @ucitneboneucit.

Aplikace Psaní hravě aneb co se skutečně potřebuje naučit dítě třetího tisíciletí?

Aplikace psaní hravě aneb co se skutečně potřebuje naučit dítě třetího tisíciletí?

V článku si přečtete recenzi mého syna (14 let) na aplikaci Psaní hravě, díky které dostanou od vás vaše děti jednu z nejzákladnějších soudobých dovedností, dovednost pro třetí tisíciletí - psaní všemi deseti!

6 minut čtení a můžete skoncovat s datlováním!

Číst dál: Aplikace Psaní hravě aneb co se skutečně potřebuje naučit dítě třetího tisíciletí?

Svátek Masopustu - zábavné pracovní listy pro školáky a předškoláky

Svátek Masopustu - zábavné pracovní listy pro školáky a předškoláky

V našem masopustním TIPu najdete ZDARMA ke stažení zajímavé informace o tomto svátku a dva pracovní listy. Jeden s výtvarnou tématikou pro děti předškolního věku a druhý neméně zábavný pro školáky včetně didaktických postupů. Takové informace jste o masopustním svátku možná ještě neslyšeli!
3 minuty a můžete s dětmi slavit

Číst dál: Svátek Masopustu - zábavné pracovní listy pro školáky a předškoláky

Jak naučit děti zacházet s penězi?

Jak naučit děti zacházet s penězi a v dospělosti žít v dostatku?

V Tipu vám prozradím, jaký skvělý nástroj jsem objevila pro výuku finanční gramotnosti našich dětí. Ale pozor! Tentokrát nezůstane jen u této fráze, protože můj vlastní syn tento nástroj prozkoumal a důkladně prolustroval svýma 12ti letýma kritickýma očima a něco vám o tom napsal. Čtěte…a na konci objevíte i dárek v podobě výrazné slevy platné do 12. 12. 2018!

5 minut čtení a vaše peněženka začne tloustnout!

Číst dál: Jak naučit děti zacházet s penězi?

Tip na letní výlet do Špindlerova Mlýna vhodný pro děti i dospělé

Tip na letní výlet do špindlerova mlýna vhodný pro děti i dospělé

V článku se dozvíte skvělý tip na výlet s dětmi. Pro děti perfektní trasa s příjemnnými zastávkami, vhodná i pro turistiku s kočárkem nebo na kole a to vše v kolorytu nádherné horské přírody a koryta Bílého Labe.

5 minuty čtení a jdete chystat výletní svačinky!

Číst dál: Tip na letní výlet do Špindlerova Mlýna vhodný pro děti i dospělé