Učit nebo neučit?  

aneb současná vzdělávací scéna mýma očima

Pohybuji se s nadšením v oblasti domácího vzdělávání, soukromého, státního  a církevního školství, alternativního vyučování včetně unschoolingu téměř 20 let. Ráda nabyté informace a postřehy předám také vám.

Během své práce s domácími školáky se setkávám s obrovským množstvím skvělých nápadů, pomůcek, knih, her a je skvělé mít možnost takové nápady poslat dál. Dál nejraději posílám ty, které jsem si ověřila i v praxi  se svými dětmi. Takže žádné reklamní triky, ale vlastní ryze subjektivní úhel pohledu :) 

Máte také nějaké prima tipy? Napište mi na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., vyzkouším a zveřejením zde nebo na naší Fb stránce @ucitneboneucit.

On-line výukový program pro děti od 1. do 3. třídy. Učení s Rozárkou

On-line výukový program pro děti od 1. až do 3. třídy

V BLOGu najdete recenzi na on-line kurz Učení s Rozárkou, který je skvělým pomocníkem pro děti domoškolní i školní. Pro vás, co učíte své děti doma, je to balíček pracovních materiálů na předměty 1. - 3. třídy včetně metodických postupů ověřených praxí. Pro děti školní je to kupa materiálů k procvičování toho, co ve škole nestihly. A hlavně, v kurzu najdete nejen cvičení, ale postupy, jak dětem učivo vysvětlit!
6 minut čtení a můžete mít více než 400 výukových materiálů a tipů v kapse :)

Číst dál: On-line výukový program pro děti od 1. do 3. třídy. Učení s Rozárkou

Aplikace Psaní hravě aneb co se skutečně potřebuje naučit dítě třetího tisíciletí?

Aplikace psaní hravě aneb co se skutečně potřebuje naučit dítě třetího tisíciletí?

V článku si přečtete recenzi mého syna (14 let) na aplikaci Psaní hravě, díky které dostanou od vás vaše děti jednu z nejzákladnějších soudobých dovedností, dovednost pro třetí tisíciletí - psaní všemi deseti!

6 minut čtení a můžete skoncovat s datlováním!

Číst dál: Aplikace Psaní hravě aneb co se skutečně potřebuje naučit dítě třetího tisíciletí?

Svátek Masopustu - zábavné pracovní listy pro školáky a předškoláky

Svátek Masopustu - zábavné pracovní listy pro školáky a předškoláky

V našem masopustním TIPu najdete ZDARMA ke stažení zajímavé informace o tomto svátku a dva pracovní listy. Jeden s výtvarnou tématikou pro děti předškolního věku a druhý neméně zábavný pro školáky včetně didaktických postupů. Takové informace jste o masopustním svátku možná ještě neslyšeli!
3 minuty a můžete s dětmi slavit

Číst dál: Svátek Masopustu - zábavné pracovní listy pro školáky a předškoláky