POVINNÉ PŘEDŠKOLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ v otázkách a odpovědích

rodinka v pruhovaných trikách

Chcete znát přesné odpovědi na všechny dotazy kolem povinného předškolního vzdělávání?

 • Přečetli jste spousty článků na internetu, prohlédli stránky Minsterstva školství, účastnili se emočně nabitých debat na různých školně i domoškolně zaměřených facebookových stránkách a přesto jste nenašli jednoznačné odpovědi na to, jak to ve skutečnosti s povinnou předškolní docházkou opravdu je?
 • Říkáte si, že se to nějak samo vyvrbí? Že vám poradí sousedka nebo kamarádka, která má starší dítko. Vždyť zase o tolik nejde a dá se vůbec něco zkazit nebo prošvihnout?
otec s dcerou

V eBooku zjistíte nejen to, co se dá z hlediska zákona zanedbat a kde pochybit, ale hlavně jak se do žádných problémů vzniklých na základě vaší neinformovanosti nedostat!

Koupit eBook

Díky informacím, které jsme pro vás nashromáždili, budete mít v povinné předškolce jednou pro vždy jasno.

Jak to je možné?

Také jsme dříve v celkovém fungování povinného předškolního roku tápaly a nevěděly si s některými dotazy rady. Netušily jsme například:

 • Koho se povinný předškolní rok přesně týká?
 • Jak dlouho musí dítě ve školce denně minimálně pobývat? 
 • Jak má vypadat formulář žádosti o individuální vzdělávání?
 • Kolikrát za rok musí dítě k ověření do mateřské školy?
 • V jakém rozsahu bude dítě ověřováno a konkrétně z čeho?
 • Jak dítěti omlouvat nepřítomnost v mateřské škole?
 • Musím s dítětem navštívit pedagogicko-psychologickou poradnu? 
 • Jak mám jako ředitelka organizovat ověřování dítěte v IV?
 • Počítají se děti v individuálním vzdělávání do kapacity mateřské školky?
 • A mnohé další otázky…

Ale nyní už je to naštěstí úplně jinak :) 

Díky pečlivému studiu všech dostupných materiálů a legislativy a především díky vlastní praxi, která je vždy barvitější než stroze napsaná poučka, už se ve fungování povinného předškolního vzdělávání vyznáme!

 • A jaká je naše cenná praxe? 
 • Kde jsme získaly tolik cenných zkušeností? 
 • Jak to, že jsme obdržely desítky, stovky dotazů?
 • Jak jsme  dokázaly najít ty správné a fungující odpovědi?

Proč si nechat radit zrovna od nás?

Stáňa

Jmenuji se Stáňa a jsem autorka webu Učit nebo neučit, kde společně se svými kolegy informujeme rodiče o vzdělávání dětí od školky až po vysokou. Pracuji na několika základních školách jako koordinátorka individuálního vzdělávání pro několik desítek dětí vzdělávaných doma. Zabývám se tak komplexně vzděláváním, jsou mi známy hlavní pedagogické směry i směry alternativní včetně unschoolingu. Povinné předškolní vzdělávání se citelně dotklo rodin, které mám dlouhodobě v péči. Abych byla schopna rodičům smysluplně odpovědět na jejich oprávněné dotazy, musela jsem proniknout hluboko do celého fungování povinného předškolního vzdělávání. A nyní vám vše, co jsem nashromáždila, předávám v úhledném balíčku eBooku :)

Marta

Jmenuji se Marta a jsem autorka mnoha BLOGů na webu Učit nebo neučit, kde píši především o tématu předškolního vzdělávání. Oblastí mého zájmu kromě dalších témat je právě vzdělávání předškolních dětí a s tím související tolik aktuální povinné předškolní vzdělávání. Kromě toho, že pracuji na několika školách jako koordinátorka individuálního vzdělávání, úzce spolupracuji i s několika mateřskými školami jako poradce pro povinné předškolní vzdělávání a to především v oblasti individuálního vzdělávání. Moje zkušenosti tedy pramení z opravdové živé praxe a jsem ráda, že díky eBooku mohou být užitečné i vám :)

Otázek ohledně povinné předškoly, vašich konkrétních osobních příběhů,  žádostí o pomoc od ředitelek mateřských škol k nám v poslední době chodí tolik, že už není v našich silách obratem na ně odpovídat a každému z vás se pečlivě věnovat.

otazník

Proto jsme pro vás vytvořily úhledný balíček těch nejlepších informací, které se nám podařilo nashromáždit a díky kterým

 • ušetříte mnoho hodin strávených hledáním na internetu
 • máte jistotu, že máte informace kvalitní a ověřené
 • budete si jisti ve svých právech a povinostech, nezanedbáte péči o dítě
Cover eBooku
 • A tak už nemusíte složitě vyhledávat na internetu a sociálních sítích odpovědi a vaše otázky a ztrácet tak čas, který můžete trávit úplně jinak.
 • Nemusíte se obávat, že odpovědi, které jste nalezli, jsou neověřené. Protože naše odpovědi vychází vždy ze zákona a praxe.
 • Není třeba psát dlouhé emaily s vysvětlováním vaší situace a čekat a naši odpověď, protože vaše odpověď najdete v eBooku během chvilky.
 • Nemusíte se bát, že něco zanedbáte a nesplníte tak vaši zákonnou povinnost jako rodič, protože vše důležité, co je třeba udělat v rámci povinného předškolního vzdělávání, najdete uvnitř eBooku.

Představte si, že během pár chvil dostanete odpovědi na většinu otázek ohledně povinného předškolního roku a budete mít jasno!

Co v eBooku konkrétně najdete?

 1. Úvod
  V úvodu vás seznámíme s tím, jaká je stávající situace v povinném ředškolním vzdělávání
 2. Seznam zkratek a pojmů použitých v textu
  Sepsaly jsme a vysvětlily vše, co by mohlo být pro vás v textu velkou neznámou
 3. Legislativa
  Poskytly jsme vám v eBooku znění souvisejících předpisů (zákonů, vyhlášek, doporučení Ministerstva školství), ať je nemusíte složitě dohledávat a jste v obraze.
 4. Základní otázky a odpovědi
  Do úhledného balíčku jsme pro vás sepsaly vše, co o povinném předškolním vzdělávání víme. Forma otázek a odpovědí je velmi efektivní nástroj k přehlednému přenosu informací, budete se snadno orientovat.
 5. Dotazy čtenářů našeho webu ucitneboneucit.cz.
  Zveřejnily jsme pro vás v eBooku odpovědi na otázky našich čtenářů, které vycházejí z jejich konkrétní životní situace.
 6. Užitečné odkazy aneb pokud chcete vědět víc
  Pokud vás nálož informací od nás naladila tolik, že potřebujete zkoumat předškolní vzdělávání dál, shromáždily jsme pro vás další zdroje informací. Máte se na co těšit :)

Ušly jsme kus cesty za komplexním poznáním problematiky povinného předškolního roku a stálo nás to hodiny, týdny a měsíce hledání správných odpovědí, dotazování odborníků, energie, studování zákona, vyhlášky, doporučení a dalších nejrůznějších materiálů. Z toho všeho jsme vytvořily systém, jak vám informace srozumitelně a přehledně předat. 

Cena tohoto eBooku je 450 Kč

žena s notebookem

 

Možná si říkáte, že tyto informace najdete i jinde a zdarma.

Ano, najdete. 

Ale jen v tomto eBooku je najdete na jednom místě. 

Ušetříte si tak desítky hodin prohledávání internetu, které byste jinak mohli věnovat něčemu mnohem plodnějšímu.

Nikde jsme nenašly podobný materiál nebo produkt, který problematiku povinného předškolního roku řeší takto komplexně!

I to byl důvod, proč jsme se rozhodly eBook napsat a infromace vám takto jednoduše a pohodlně předat.

Chci být informovaný a kupuji eBook.

7 denní garance vrácení peněz

Co když přeci jen nenajdete odpovědi na všechny svoje otázky?

Ano, i to se může stát. Získáte základní přehled, zorietujete se v celé problematice povinného předškolního roku, najdete odpovědi na vaše dotazy ale….ještě něco není jasné?

Nezastíráme, že stále je prostor co zlepšovat, na co odpovídat, čím se zabývat. Až dosud jsme poskytovaly odpovědi na vaše dotazy prostřednictvím našeho webu a emailu a hodláme v tom pokračovat!

Pokud tedy budete mít nějakou nejasnost, jsme připraveny ji zodpovědět a navíc máte 7 denní garanci vrácení peněz!

A to není vše - máme pro vás další 4 BONUSY v ceně eBooku ZDARMA:

aktualizace

Pokud si koupíte eBook, dostanete jako BONUS aktualizaci eBooku!

Jak aktualizace funguje?

Neustále se o problematice předškolního vzdělávání  informujeme a vzděláváme. Nově nabyté poznatky budeme průběžně přidávat do stávajícího eBooku.

A vy tak budete mít za současnou cenu stále se rozšiřující produkt!

Co vše bude v eBooku v rámci BONUSU přibývat?

 • Další otázky našich čtenářů eBooku, webu i Fb stránky k povinné předškolní docházce, na které  poctivě odpovídáme.
 • Konkrétní řešení neočekávaných situací, které přináší praxe.
 • Zajímavé zdroje, kde najdete další informace k tématu.
 • Nově zveřejňované informace týkající se legislativy, zákonů a vyhlášek.
 • A ještě bude přibývat cena. Ano, za více informací, více vložené energie, více peněz, ale to se vás týkat nebude :)

Jak se o aktualizaci dozvíte?

Napíšeme vám email. Díky nákupu eBooku máme kontakt na vás. A pokud se sami z našeho mailing listu neodhlásíte, jsme s vámi stále ve spojení a můžeme vás tak na aktualizaci upozornit, abyste nemuseli každý večer eBook kontrolovat, zda něco náhodou nepřibylo :)

školský zákon

Druhý BONUS je část školského zákona, která se týká právě předškolního vzdělávání, kde si můžete pročíst vše přesně tak, jak nám to zákon ukládá a bez zbytečného hledání na internetu nebo v knihovně.

vyhláška

Třetí BONUS je vyhláška, která hovoří o provozu mateřské školy a vše co k tomu patří.

desatero pro rodiče

Čtvrtý BONUS je odkaz na Desatero pro rodiče předškolního věku, které vydalo MŠMT pro ty z vás, kteří se chtějí o vzdělávání svých dětí dozvědět ještě více.

Jak jsou s eBookem spokojeni čtenáři?

Markéta

Markéta

Teda klobouk dolů! Ten váš ebook ohledně předškolního vzdělávání. Fakt super. Vše co jsem potřebovala vědět i otázky, které mě ani nenapadly a přitom byly tak důležité. Na všechny odpovězeno jasně a zřetelně a přehledně. A hlavně vše na jednom mistě. Nevím, jak bych si sama ty informace někde hledala, prolouskávala se zákonem a vyhláškami. Fakt kus odvedené práce z vaší strany. Moc díky! Markéta

Daniel Rumpík

Danidel Rumpík

programový ředitel Rádia BLANÍK, www.radioblanik.cz, člen prezídia Asociace domácího vzdělávání.

Povinné předškolní vzdělávání je pro mnoho rodičů tématem více než aktuálním. Na jedné straně je záměr státu a to, co je uvedeno v zákonech – na straně druhé je pak uvádění do praxe. A zde přetrvává řada nejasností, například v otázce toho, jak má vypadat ověřování (přezkušování…), kdo může případně rodičům odepřít možnost vzdělávat svého předškoláka v režimu IV, atd.

Tato e-kniha nabízí odpovědi na všechny možné otázky, které mohou teoreticky rodiče napadnout. Velice oceňuji precizní odkazy na platnou legislativu i to, že se autorky snaží o převedení do srozumitelné podoby, kterou pochopí i člověk, který nemá právnické vzdělání. Právě v této oblasti totiž platí pravidlo, že ďábel se skrývá v detailech…

V celém textu je znát, že autorky se v problematice pohybují už dlouhá léta. Není zde tím pádem nouze ani o častá doporučení tzv. pod čarou – například v podobě rady, aby si rodiče pro jistotu vytvořili a uschovali zápis o absolvování ověření i s datem (str. 30).

Takže Stáňo a Marto – dobrá práce!

Julie Rawding

Julie Rawding,

matka, tetka, architektka, julie-rawding.eu

Tento ebook obsahuje všechny informace, které si člověk dovede (i nedovede) představit, že bude potřebovat při zvažování a posléze i vyřizování předškolního vzdělávání svého dítěte.

Ebook je jasný a srozumitelný. Navíc v něm naleznete i citace z konkrétní legislativy, kterou často neznají ani zástupci mateřských či základních škol.

Věřím, že v životě štěstí přeje připraveným, a s tímto ebookem připravení skutečně budete.

Jana Kuhnová

Mgr. Jana Kuhnová
speciální pedagožka v Léčebně zrakových vad ve Dvoře Králové nad Labem

EBook je dle  mého  velmi přehledný a  téma výstižně shrnující. Je výborné, že  pro laiky i odborníky je to pochopitelné  čtení. Dobrá práce!

Cena tohoto eBooku je 450 Kč

Pokud chcete být v tématu povinné předškoly v obraze, přejete si být infomovaní a nechcete čekat, až první nejasnosti a problémy zaklepou na dveře, kupte si eBook hned teď:

Koupit eBook.