Učit nebo neučit?  

aneb současná vzdělávací scéna mýma očima

Pohybuji se s nadšením v oblasti domácího vzdělávání, soukromého, státního  a církevního školství, alternativního vyučování včetně unschoolingu téměř 20 let. Ráda nabyté informace a postřehy předám také vám.

Stáňa Kratochvílová
...
Stáňa se v oblasti domácího vzdělávání, soukromého, státního a církevního školství, alternativního vyučování včetně unschoolingu pohybuje téměř 20 let.

Mám obrovské štěstí, že vše, čím trávím v současné době svůj čas, dělám moc ráda. 

Čas strávený s mými dětmi, nejen v rámci domácího vzdělávání, je nejlepší investicí mého života. 

Práce ve vzdělávací sféře s rodinami domoškoláků je pro mne srdeční záležitost :) 

Být architektkou mě baví proto, že vám mohu být nápomocná na cestě ke zhmotnění vašeho snu o novém domově. 

Společně s manželem Davidem a čtyřmi domoškolními dětmi žijeme v pasivní dřevostavbě z přírodních materiálů, kterou jsme si sami navrhli a postavili. 

Více o  Stáně:

  • Ukončené vzdělání na ČVUT FA nejen díky skvělým rodičům, ale velký dík patří i mému švagrovi Ivošovi, který mě nenechal utéct ze školy hned v prváku.
  • Ukončené další vzdělávání na TUL v Liberci, obor UOP, tedy učitelství pro 2. a 3. stupeň.
  • Hromada různých potvrzení o dokončených kurzech o vzdělávání, výchově, metodách učení, o absolvování různých křesťanských i duchovních ezotero akcí. A některé i dvakrát, taková jsem nadšenkyně.
  • Pár nedodělaných vysokoškolských oborů. Potkala jsem svého budoucího muže a zjistila, že čas strávený s ním, je fakt lepší, než čas strávený na 3 vysokých školách.
  • S manželem Davidem, architektem, jsme založili první dítko, firmu k2-architekti, druhé dítko, třetí dítko, firmu FRAM architects, čtvrté dítko, lesní klub FURT VENKU!!, náš nový dům, spolu se skvělými přáteli Lukášem a Veronikou web i-staveniste.cz o tom, jak si postavit svůj dům snů.
  • Díky inspiraci mými dětmi jsem učila nebo učím: ve výtvarných a hudebních kroužcích, v lesní školce (kterou jsem spoluzaložila), díky velkorysosti ředitele školy i na druhém stupni ZŠ (v té době mi totiž nechybělo nadšení, za to mi chybělo pedagogické vzdělání) a také svoje děti doma na prvním i druhém stupni. Díky tomu už vím, že všechno je možné i když někteří učitelé tvrdí že ne.
  • Nyní kromě práce v rodinné architektonické firmě, pracuji pro několik škol jako koordinátorka a podpora pro rodiny, které vzdělávají své děti doma.  Moc ráda posílám všechny informace o vzdělávání, co mi praxe a mé zkušené kolegyně poskytly, dál a to prostřednictvím besed, internetu, skypu a při setkáních domácích školáků. 

Kontaktovat mne můžete na adrese stana@ucitneboneucit.cz