Učit nebo neučit?  

aneb současná vzdělávací scéna mýma očima

Pohybuji se s nadšením v oblasti domácího vzdělávání, soukromého, státního  a církevního školství, alternativního vyučování včetně unschoolingu téměř 20 let. Ráda nabyté informace a postřehy předám také vám.

Lukáš Pazderka
...
Rád zakládám nové projekty a sleduji, jak se jim na internetu daří. Projekt učit, nebo neučit zaznamenal velký zájem již na svém začátku. O to větší radost je na něčem takovém pracovat. Mým úkolem je zajišťovat technickou stránku věci.

Lukáš PazderkaProfesně se zabývám přístupností internetových stránek pro uživatele s různými hendikepy. 7 let jsem učil pracovat s počítačem a s internetem nevidomé uživatele ve středisku Teiresiás při Masarykově univerzitě. Nyní se starám o to, aby webové stránky a aplikace nejvýznamějšího českého poskytovatele internetového obsahu Seznam a. s. byly přístupné i uživatelům s hendikepem.

Kromě toho jsem provozovatelem vlastních internetových služeb.

Jsou jimi VČELIN - VČELařská INzerce, který funguje již od roku 2003, portál Bzučení, kde se včelaři mohou pochlubit svou prací a je možné si na těchto stránkách najít včelaře ze svého okolí, portál i-staveniště, kde se svojí ženou a s architekty Davidem a Stáňou nabízíme rady a pomoc pro stavbu rodinných domů. Nejnovějším projektem jsou právě stránky učit, nebo neučit.