Učit nebo neučit?  

aneb současná vzdělávací scéna mýma očima

Pohybuji se s nadšením v oblasti domácího vzdělávání, soukromého, státního  a církevního školství, alternativního vyučování včetně unschoolingu téměř 20 let. Ráda nabyté informace a postřehy předám také vám.

blog

Dopis rodičům od ředitele

V BLOGu se dočtete, k čemu slouží známky na vysvědčení a co rozhodně svým dětem na jejich výsledky neříkat a co naopak určitě potřebují slyšet! 

2 minuty čtení a víte kdy se rozhodnout

Z všeobecného povyku na webech a v internetových diskuzích o smyslu a nesmyslu známek  vysvědčení jako takového, jsme se šťastně vymanili, díky následujícímu textu.

Jistě i vás pohladí slova, která napsal ředitel jedné zahraniční školy rodičům svých studentů v době před závěrečnými zkouškami, obdoba situace před naším vysvědčením.

 

Drazí rodiče,

blíží se zkoušky vašich dětí. Vím, že máte starost, aby vaše děti dobře dopadly.

Pamatujte ale, že mezi dětmi na zkouškách bude sedět i umělec, který nerozumí matice, podnikatel, kterého nezajímá dějepis, muzikant, kterého nezajímá známka z chemie i atlet, pro kterého je fyzička důležitější než fyzika.

Když vaše dítě dostane ty nejlepší známky, je to skvělé!

Ale pokud ne, prosím, neberte jim jejich sebevědomí a důstojnost. Řekněte jim, že je to v pořádku, že je to jen test. V životě jsou o mnoho důležitější věci. Řekněte jim, že nezáleží na tom, jakou známku dostanou, že je budete stále milovat a nebudete je soudit.

A když toto skutečně uděláte, uvidíte, jak vaše děti dobudou svět! Jeden test nebo špatná známka jim přece nevezme jejich sny nebo talent. A prosím, nemyslete si, že doktoři a inženýři jsou jediní šťastní lidé na této planetě :)

pozdravem

Ředitel

Pokud budete mít chuť se podělit o vaše zkušenosti s prožíváním situace kolem vysvědčení ve vaší rodině, budu ráda, když mi napíšete na 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ať vašim dětem zůstanou jejich sny
přeje
Stáňa

Pozor nyní možnost zakoupit
UČENÍ S ROZÁRKOU
on-line
program
pro 1.až 3.třídu
ČASOVĚ OMEZENÝ NÁKUP


Více ZDE

A protože žádný učený z nebe nespadl, i tento blog může mít své mezery. Pokud nějakou nejasnost vidíte, písněte mi prosím na e-mail stana@ucitneboneucit.cz, nebo na FB stránce @ucitneboneucit.