Chcete, aby se vaše děti o letošním adventu
těšily na každý další den a prožily čekání na Štědrý večer
radostně a smysluplně?

⬇⬇⬇ 

Máte chuť zažít adventní kalendář jinak?

 Pojďte s námi prožít

Adventní cestu za štěstím
aneb
Kam nás domy zavedou

Máte možnost strávit advent přesně podle svých představ a to díky:

poutavému adventnímu příběhu na každý prosincový den v PDF podobě, kde Mona a Jon hledají místo svého štěstí

poznávacím architektonickým okénkům, kde se děti dozví zajímavosti o architektuře, na kterou Mona a Jon narazí během svého putování

kouzelné audioknize, kde najdete celý příběh natočený v podobě mp3

nápaditým výtvarným okénkům, kde najdete tipy na adventní tvoření

Kdo pro vás Adventní cestu za štěstím aneb Kam nás domy zavedou, nachystal?

První nápad na to udělat tento ne úplně tradiční adventní kalendář spatřil světlo světa v jednom letním parném večeru. Možná jsme se tenkrát chtěli trochu ochladit myšlenkami na padající sníh a adventní náladu 🙂

Autorky Adventní cesty za štěstím:

Markéta Rumpíková

Markéta Rumpíková

Markéta učí dramatickou výchovu a věnuje se lektorským kurzům. Ale hlavně moc ráda píše příběhy pro děti, a tak se do toho pustila. A bude ráda, když se vám to bude hezky číst.

Stáňa Kratochvílová

Stáňa Kratochvílová

Stáňa je profesí architektka a dostala skvělý nápad propojit adventní příběhy s dějinami architektury. Díky tomu se nám tak podařilo vytvořit něco výjimečného a mezi ostatními adventními kalendáři vskutku originálního.

Tereza Rumlová

Tereza Rumlová

No a zároveň jsme dostali nápad dát kalendáři i zvukovou podobu. Zeptali jsme se Terezy, která je profesí herečkou, a ta se ráda k připojila. Díky ní se vám bude Adventní cesta za štěstím i hezky poslouchat!

Moc nás to bavilo!
A věříme, že to při čtení a poslechu pocítíte i vy!

 

Co přesně Adventní cesta za štěstím obsahuje?

1 Úvod

V úvodu vám stručně napíšeme, jak si Adventní cestu za štěstím můžete užít a jak s ní pracovat a také pár slov o tom, co adventní období je.

2 Adventní příběh na pokračování

24 poutavých příběhů na každý den adventu o Moně a Jonovi, kteří se vydali na tajuplnou cestu za místem, kde prý podle dávných příběhů najdou štěstí.

Cestou “mezi domy” potkávají zajímavé lidi, slyší mnoho příběhů, ocitají se v různých životních situacích a hledají, co je v životě skutečně to podstatné.

Jednotlivé příběhy se odehrávají v koloritu různých domů a míst, kterými děti společně s Monou a Jonem prochází a nakonec je dovedou přesně až k onomu vysněnému místu plnému štěstí.

 

3 Architektonická okénka

Jednoduché a čtivé vysvětlení některých architektonických slohů a pojmů ze stavitelství, které v některých dnech nenásilně navazuje na text příběhu.

Samotný adventní příběh je pro děti úplně srozumitelný a architektonické okénko je naše nabídka, pokud patříte k těm více zvídavým.

4 Adventní tvoření

Ve formě pracovních listů tu najdete nápady na to, jak si výtvarně zpestřit adventní čas. Adventní tvoření je pro vás připraveno ve dnech, kdy k příběhu není vloženo architektonické okénko.

Někdy volně navazuje na příběh, jindy na architekturu v příběhu obsaženou, někdy je zase inspirováno adventním časem.

5 Audiokniha

Naše velká chlouba a potěšení! Své oblíbené kapitoly si můžete pouštět znovu a znovu!

Knihu pro nás namluvila herečka Tereza Rumlová, která ji načetla citlivě a s láskou, jako by četla svým vlastním třem dětem 🙂

Stáňo a Markéto, je to hrozně milé – všechno! Čtení příběhu na každý den je dlouhé tak akorát, architektonické věci jednoduše a jasně vysvětlené, sedí to na vánoční období a s tím audiem, to je nádhera!

Tak jsem se začetla, že jsem chtěla ještě další vyprávění! Takže prostě PECKA!

Kristýna

Advent je moje nejoblíbenější období v roce a to nejen doma ale i ve škole s dětmi! A tento “adventní kalendář” nám v letošním roce určitě pomůže vytvořit tu pravou pohodovou vánoční atmosféru!

Jsem nadšená z toho, že je pro různé věkové skupiny dětí, a že je namluven i jako audio, s napětím budeme s dětmi očekávat, jak dopadne!

Těším se na naše společné chvíle s dětmi u Adventní cesty a těšení k adventu přece patří 🙂

Mgr. Jana Kuhnová

speciální pedagožka, Léčebna zrakových vad ve Dvoře Králové nad Labem

Tento poutavý příběh má až neadventní přesah do dnešních dní! Kdyby alespoň jedno dítě díky tomu pochopilo hledání štěstí v dnešním světě, má tento kalendář smysl!! Text je napsán tak čtivě s vybroušeným stylem i tempem vyprávění. Markéto, piš dál!

Úžasná přidaná hodnota je zvukové zpracování a přednes herečky Terezy Rumlové, je krásný a přirozený.

Krásná práce a díky za to, že i celá naše rodina může strávit letošní advent ve společnosti tohoto dílka!

Daniel Rumpík

programový ředitel Rádia BLANÍK, člen prezídia Asociace domácího vzdělávání

Příběh těhotné Mony a Jona je taaak poutavý a napínavý, že mě hned vtáhl do jejich dobrodružného hledání nového domova.

Je skvělé, že jednotlivá vyprávění, kdy se ocitají hlavní hrdinové v různých domech a budovách, jsou doplněná architektonickým okénkem, kde jsou krásně vysvětleny zajímavosti různých architektonických slohů.

Moc děkuji za úžasnou práci, která za celým příběhem stojí!

Julie Rawding

architektka a návrhářka interiérů, Julie Rawding Interiors

Jak se ke mně Adventní cesta za štěstím dostane?

Veškeré materiály na celý advent obdržíte najednou v jednom virtuálním balíčku na svoji e-mailovou adresu, jednoduše je vytisknete a můžete začít číst a tvořit!

Každý den zahrnuje text příběhu, architektonické okénko nebo pracovní list k adventnímu tvoření. A to celé si můžete hned vytisknout.

Audioknihu od nás obdržíte na svoji e-mailovou adresu. Do počítače si ji stáhnete ve formátu mp3 a můžete začít hned poslouchat!

Proč je fajn objednat si Adventní cestu za štěstím právě teď?

Cena 24 adventních příběhů s Architektonickými okénky a Adventním tvořením je 490 Kč.

Cena audioknihy je 290 Kč.

CELKEM 780 KČ

Nyní nabízíme tyto dva produkty
za cenu 590 Kč!

Je Adventní cesta za štěstím vhodná právě pro vaše děti?

Pro jak staré děti je adventní kalendář vhodný?

Adventní cesta za štěstím aneb putování mezi domy je vhodná pro děti každého věku. Příběh je mnohovrstevnatý, starší děti si z něj odnesou i věci, které budou mladším dětem skryté. Pro jistotu si můžete příběh číst napřed, zabere vám to jen pár minut navíc 🙂 A věřte, že nudit se ani vy, dospělí, nebudete!

Pochopí děti Architektonická okénka?

Ano, pochopí, jsou psána jednoduše tak, aby se splnilo naše přání – přiblížit některé architektonické slohy a stavební prvky dětskému pojímání světa.

Není Adventní výtvarné tvoření složité?

Adventní tvoření jsme chystali s vědomím, že v každé rodině jsou různě staré děti a tvoření tak musí být vhodné pro co nejvíce věkových kategorií. Možná někdy budete muset dětem malinko pomoci, ale většinou vše zvládnou sami.

Kolik času mi zabere příprava, než budu moci nabídnout Adventní cestu za štěstím svým dětem?

Vše je pro vás kompletně nachystáno a vaše jediná práce je vytisknout si jednotlivé dny, stáhnout audioknihu a je hotovo 🙂 Výtvarné tvoření máme pro vás nachystané tak, abyste nepotřebovali nic zvláštního, stačí vám nůžky, lepidlo a papír.

Jak jsou jednotlivé kapitoly dlouhé?

Jedna kapitola na každý den je dlouhá 1 – 1,5 stránky A4 a písmo jsme volili spíše větší, aby se vám pohodlně četlo.

Můžeme si příběh číst napřed? Musíme začít hned na začátku adventu?

Můžete s Adventní cestou za štěstím aneb putování mezi domy nakládat, jak se vám bude hodit! I kdybyste si přečetli celý příběh hned 1. prosince, nic se neděje. Příběh bude žít dál s vámi. Stejně tak si ho můžete přečíst na Štědrý den. Je to na vás!

Něco vám není jasné?

Máte otázku, na kterou jste nenašli odpověď?
Napište mi na stana@ucitneboneucit.cz
Ráda vám odpovím 🙂

Stanislava Kratochvílová

Stanislava Kratochvílová

autorka webu Učit nebo neučit

Pohybuji se s nadšením v oblasti domácího vzdělávání, soukromého, státního  a církevního školství, alternativního vyučování včetně unschoolingu přes 20 let. Ráda nabyté informace a postřehy předám také vám.